Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Polsat pod ostrzałem, widzowie grzmią o oszustwie. Wielka afera po festiwalu w Sopocie
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.05.2024 15:07

Polsat pod ostrzałem, widzowie grzmią o oszustwie. Wielka afera po festiwalu w Sopocie

Edward Miszczak/Krzysztof Ibisz/Katarzyna Cichopek
fot. KAPIF

Tegoroczny “Polsat Hit Festiwal 2024” spotkał się z licznymi opiniami krytycznymi. Widzowie najpierw pokazali swoje niezadowolenie po “Wodecki Twist”, a teraz wygląda na to, że występy nie były emitowane na żywo, choć pojawił się komunikat, z którego wynikało coś zupełnie innego.

"Polsat Hit Festiwal 2024" przyciągnął wiele gwiazd

“Polsat Hit Festiwal 2024” w tym roku odbył się 24 i 25 maja, przyciągając na scenę znaczne grono gwiazd. Podczas pierwszego dnia Golec uOrkiestra świętowała swoje sceniczne 25-lecie, a Andrzej Piaseczny obchodził jubileusz 30-letniej pracy artystycznej. 

Podczas drugiego dnia również nie zabrakło emocji oraz znanych artystów Na scenie stanęli m.in. Afromental, Enej, Doda, Ania Dąbrowska czy Krzysztof Zalewski. Ponownie świętowano jubileusz - tym razem Majka Jeżowska celebrowała 45 lat pracy jako artystka. Zdecydowano się również na uczczenie pamięci Zbigniewa Wodeckiego.

Burza po festiwalu w Sopocie. Widzowie wściekli, jedna rzecz wyprowadziła ich z równowagi

Kontrowersje związane z "Polsat Hit Festiwal"

Przed kilkoma dniami minęła 7. rocznica śmierci Zbigniewa Wodeckiego. By uczcić jego pamięć, postanowiono zorganizować koncert “Wodecki Twist”, podczas którego artyści wykonali jego znane piosenki w aranżacji Kamila Patera. Niestety pomysł ten, choć był bardzo intrygujący, ostatecznie spotkał się z rozczarowaniem widzów. 

W sieci pojawiło się wiele komentarzy, z których wynika, że fani twórczości Zbigniewa Wodeckiego są niezadowoleni z koncertu. Uważają, że zamysł uhonorowania artysty był piękny, jednak interpretacje i wykonanie jego przebojów znacznie odbiegały od tego, czego oczekiwali. Pojawiły się nawet głosy mówiące o tym, że jest to profanacja i żenada.

ZOBACZ TAKŻE: Majka Jeżowska nagle zwróciła się do Polek. Ważny apel ze sceny w Sopocie

Polsat oszukał widzów?

“Polsat Hit Festiwal”, emitowany był na żywo - o czym informował napis widniejący w prawym górnym rogu odbiorników, lecz warto zwrócić uwagę, że w momencie, gdy pokazywane były reklamy, gwiazdy najprawdopodobniej nadal występowały na scenie. Jak informują media, koncert trwał do godziny około 23:30, a w telewizji widzowie mieli okazję oglądać go do północy, przez co możemy sądzić, że w późniejszym czasie zostały wyemitowane występy, które miały miejsce podczas reklam. Warto wspomnieć, że cały czas w tym czasie widniała informacja, że emisja jest na żywo.