Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Pogrzeb Magdaleny Cwenówny. Ujawniono poruszające szczegóły
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 28.02.2024 15:44

Pogrzeb Magdaleny Cwenówny. Ujawniono poruszające szczegóły

Magdalena Cwenówna
Pogrzeb Magdaleny Cwenówny, fot. KAPiF

Magdalena Cwenówna, a tak naprawdę Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz odeszła 21 lutego 2024 roku. Informacja o jej śmierci poruszyła branżę artystyczną, w której aktorka była niezwykle ceniona. Kilka dni po jej śmierci przekazano informację o jej pogrzebie. 

Magdalena Cwenówna cenioną aktorką

Magdalena Cwenówna większość swojego życia poświęciła aktorstwu. Jako młoda kobieta ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi, a po zakończeniu edukacji związała się z łódzkim teatrem. 

Z czasem przeniosła się do Warszawy, jednak jej kariera nie zakończyła się jedynie na występach na deskach teatru. Widzowie zapewne kojarzą artystkę z takich produkcji jak “Klan”, “Barwy szczęścia", “Na dobre i na złe” czy “Wydział zabójstw”. 

Aktorka z "Klanu" i "Barw szczęścia" nie żyje. Chorowała na raka

Magdalena Cwenówna nie żyje

21 lutego do mediów dotarła przykra wiadomość. Przekazano, że Magdalena Cwenówna przegrała nierówną walkę z nowotworem. Od roku zmagała się z chorobą, która ostatecznie ją pokonała. Odeszła w wieku 69 lat. Przykre wieści przekazał wieloletni radny Warszawy Andrzej Golimont.

Po roku bohaterskiej walki z rakiem odeszła dziś (21.02.2024) o godz. 9.04 Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz. Nie będzie czarno-białego zdjęcia. Magda do końca była kolorowym ptakiem... - napisał.

Pogrzeb Magdaleny Cwenówny

Padła już dokładna informacja na temat tego, kiedy odbędzie się pogrzeb aktorki. Mimo spekulacji fanów, gdzie zostanie pochowana, zostało podane również szczegółowo miejsce uroczystości. Andrzej Gielmont napisał to na swoim Facebooku. 

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 1 marca o godzinie 14:00. Urna z prochami artystki spocznie w grobie jej ukochanego męża Adama Hanuszkiewicza. 

Pożegnamy śp. Magdalenę Cwen-Hanuszkiewicz 1 marca (piątek) o godzinie 14.00 w Domu Pogrzebowym na Powązkach Wojskowych, a następnie odprowadzimy urnę do grobu w Alei Zasłużonych, by spoczęła obok Adama - poinformował Andrzej Golimont.

Magdalena i Adam spędzili wspólnie 20 lat.

Magdalena Cwenówna
Magdalena Cwenówna, Adam Hanuszkiewicz, fot. KAPiF