Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Aktorka z "Klanu" i "Barw szczęścia" nie żyje. Chorowała na raka
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 21.02.2024 10:55

Aktorka z "Klanu" i "Barw szczęścia" nie żyje. Chorowała na raka

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz
fot: AKPA, Pixabay / canva.com

Nie żyje aktorka znana z takich seriali jak “Klan” czy “Barwy szczęścia”. Artystka miała 69 lat. Od pewnego czasu zmagała się z chorobą nowotworową.

Nie żyje znana aktorka

Nie żyje znana polska aktorka. Artystka wystąpiła w wielu lubianych produkcjach, m.in. “Klan”, gdzie wcielała się w postać Lidii, “Na dobre i na złe”, odgrywając rolę Wandy czy “Barwy szczęścia”, gdzie stworzyła postać Moniki.

To nie jest jednak koniec produkcji, w których pojawiła się artystka. Miała także okazję zagrać w: “Lekarze na start”, “Wydział zabójstw”, “Na Wspólnej” czy "Dom moich synów'. W dużej mierze oddawała się również graniu na teatralnych deskach.

Taniec z Gwiazdami: Nie żyje tancerz z programu. Miał 44 lata

Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewic

Nie żyje Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz, znana polska aktorka. Była wdową po Adamie Hanuszkiewiczu. Zakochanych dzieliło 30 lat, jednak połączyła ich miłość, która trwała ponad 20 lat - do śmierci artysty.

Informację o śmierci gwiazdy przekazał krótko po jej odejściu Andrzej Golimont. Ze wpisu, który zamieścił na Facebooku, wynika, że aktorka zmagała się z ciężką chorobą.

Po roku bohaterskiej walki z rakiem odeszła dziś (21.02.2024) o godzinie 9:04 Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz - możemy przeczytać.

nie żyje
Magdalena Cwen-Hanuszkiewic z mężem fot. AKPA

Kim była Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz?

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz przyszła na świat 14 maja 1954 roku. W 1976 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Można było ją również spotkać na deskach teatrów, m.in. grała w Teatrze Wielkim w Łodzi, Teatrze Powszechnym w tym samym mieście, Teatrze Narodowym w Warszawie, a także w Teatrze Rampa mieszczącym się w stolicy.

Magdalena Cwen-Hanuszkiewicz
fot. AKPA
Tagi: Nie żyje