Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ocalone Życiorysy: tajemnicza śmierć gwiazdy "Big Brothera"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 21.02.2024 10:07

Ocalone Życiorysy: tajemnicza śmierć gwiazdy "Big Brothera"

Anna Baranowska
AKPA, Canva; Śmierć gwiazdy "Big Brothera"

Oto kolejna odsłona naszej serii “Ocalone Życiorysy”, podczas której przyjrzymy się historii jednej z uczestniczek pierwszej edycji “Big Brothera”, Anny Baranowskiej. Kobieta zmarła w 2007 roku w niewyjaśnionych okolicznościach, a jej śmierć odbiła się szerokim echem w mediach.

"Big Brother" cieszył się dużym zainteresowaniem

Reality-show o intrygującej nazwie “Big Brother” było bardzo innowacyjnym pomysłem, jednak po czasie okazało się, że był strzałem w dziesiątkę. Choć widzowie początkowo sceptycznie podchodzili do zamysłu, by oglądać to, co dzieje się wśród ludzi zamkniętych w domu i odciętych od świata, ostatecznie z zaciekawieniem przyglądali się ich przygodom, a sam program spotkał się następnie z pozytywnym odbiorem. 

Choć uczestnictwo w reality-show otworzyło przed uczestnikami drzwi do kariery celebryckiej, niewielu osobom udało się wybić dalej i na dłużej zaistnieć w rodzimym show- biznesie. Przez pewien czas kilkoro z nich, m.in. Manuela Michalak, “Gulczas” czy Małgorzata Maier próbowali swoich sił w celebryckim świecie, ostatecznie wycofali się z niego, choć czasem można trafić na nich w social mediach.

big brother
fot. AKPA; Śmierć gwiazdy "Big Brothera"
Tak dziś wygląda Małgorzata Maier z "Big Brothera". Czym się zajmuje?

Anna Baranowska była jedną z uczestniczek pierwszej edycji "Big Brothera"

Jedną z uczestniczek, która pojawiła się w “Big Brotherze”, była Anna Baranowska. Wówczas przedstawiła się jako mieszkanka Lublina i właścicielka punktów ksero oraz matka nastoletniej córki. Choć szybko zdobyła sympatię widzów, to jednak długo w programie nie zagrzała miejsca - odpadła jako pierwsza. Nie odebrała tego jako porażki, a wręcz przeciwnie, przełożyła to na swój poniekąd sukces, dzięki któremu na dłużej zapadła fanom formatu w pamięć.

Niestety po czasie okazało się, że ludzie zapamiętają ją nie tylko jako osobę, która w pierwszej kolejności zniknęła z “Big Brothera”, ale także poprzez nieoczekiwaną i przedwczesną śmierć, do której doszło w 2007 roku. Wywołała ona wówczas lawinę domysłów.

big brother
fot. AKPA;Śmierć gwiazdy "Big Brothera"
Anna Baranowska
fot. AKPA;Śmierć gwiazdy "Big Brothera"

Anna Baranowska z "Big Brothera" zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach

Anna Baranowska zmarła 23 października 2007 roku, a ciało kobiety zostało odnalezione w mieszkaniu jej partnera. Miała 44 lata. Choć od tego ponurego dnia opłynęło już wiele lat, nadal nie jest wiadome, co wówczas się wydarzyło. Krążyły pogłoski, że w przeddzień śmierci uczestniczka “Big Brothera” miała zostać napadnięta i pobita, a następnie trafiła do szpitala z urazem głowy. Rzekomo nie chciała jednak wzywać policji, ani poddać się hospitalizacji, dlatego też na własne życzenie miała wypisać się z placówki medycznej.

Pojawiły się również głosy, że do jej śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie, jednak zostało to zdementowane. Mówiło się również, że do zgonu mogło dojść na skutek śmiertelnego zatrucia alkoholem. Jaka była rzeczywista przyczyna zgonu? Być może kiedyś prawda ujrzy światło dzienne.

Anna Baranowska
fot. AKPA; Śmierć gwiazdy “Big Brothera”
Tagi: Big Brother