Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Pod posiadłość rodziny Królewskiej podjechały karetki! Czy chodzi o Kate?
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 16.03.2024 21:37

Pod posiadłość rodziny Królewskiej podjechały karetki! Czy chodzi o Kate?

Kate Middleton
Fot. Rex Features/East News

Media i te tradycyjne, i społecznościowe, zalewane są falami informacji, plotek, teorii spiskowych dotyczących stanu zdrowia i lokalizacji księżnej Kate. Ostatni raz publicznie pojawiła się w grudniu ubiegłego roku. Teraz okazało się, że widziano karetki pod królewskim pałacem.

Księżna Kate zaginęła

Ostatni raz księżna Kate widziana była publicznie 25 grudnia z okazji porannego nabożeństwa bożonarodzeniowego w Norfolk. W styczniu miała przejść operację jamy brzusznej. Pałac Buckingham informował na temat stanu zdrowia żony księcia Williama, a także wydano oświadczenie, które wskazywało, że kobieta ma zamiar powrócić do swoich obowiązków najwcześniej w okolicach Wielkanocy. 

Kate Middleton
Księżna Kate w grudniu (fot. Rex Features/East News)

Największe podejrzenia wzbudziło jednak zdjęcie z okazji Dnia Matki, który w Wielkiej Brytanii obchodzony jest 10 marca. Oficjalny profil księcia i księżnej na Instagramie dodał fotografię Kate wraz z księciem George'm, księżniczką Charlotte i księciem Louis’em. Niektóre z największych agencji prasowych, włączając w to Associated Press, zdecydowały się wycofać zdjęcie z publikacji, argumentując, że "źródło manipulowało fotografią". Odkryto, że zdjęcie w całości mogło być sfabrykowane, a do jego utworzenia wykorzystano starsze ujęcie księżnej Kate z 2016 roku, które pierwotnie pojawiło się na okładce magazynu Vogue.

Po oskarżeniach dotyczących fabrykacji zdjęcia pojawił się wpis na mediach społecznościowych przyszłej pary królewskiej.

Jak wielu fotografów-amatorów, niekiedy eksperymentuję z edycją zdjęć. Przepraszam za zamieszanie, jakie wywołało wczorajsze rodzinne zdjęcie - napisano na oficjalnym profilu księżnej Kate i księcia Williama.

Trzęsienie ziemi w Pałacu Buckingham. Co się dzieje z księżną Kate?

Gdzie jest księżna Kate?

Od 10 marca na social mediach prowadzone jest mnóstwo indywidualnych śledztw. Sytuacji nie poprawił książę William. W ostatnim czasie odwiedził Wrexham z okazji Dnia Świętego Dawida. Został powitany przez tłum wiernych fanów, którzy chcieli porozmawiać. William nie miał takiego zamiaru, co było nietypowym dla niego zachowaniem. 

Dał im tylko znać, że wkrótce wróci. Jedna z obecnych osób zapytała głośno o stan zdrowia księżnej Kate. Książę jednak całkowicie zignorował tę kwestię. Całe zdarzenie zostało sfilmowane i udostępnione w mediach społecznościowych. 

Książę William na wielu zdjęciach widziany jest z zamyślonym, smutnym wyrazem twarzy, co może być jednak subiektywnym wrażeniem. Zachowanie księcia skłoniło media do spekulacji dotyczących jego romansu z Rose Hanbury. Plotki nigdy jednak nie zostały potwierdzone, a nie ma żadnych dowodów na zdradę ze strony Williama. Już wcześniej pojawiły się głosy, że jest on związany z markizą Cholmondeley. Rzekomy romans miał spowodować ucieczkę księżnej Kate wraz z dziećmi lub jej załamanie nerwowe. 

Karetki pod królewskim pałacem

28 grudnia, zaledwie 3 dni po publicznym wystąpieniu, został nagrany przejazd konwoju policji i karetki do posiadłości Sandringham.  

Do tej pory żadne media nie relacjonowały tego wydarzenia, a biuro prasowe rodziny królewskiej nigdy nie wspomniało o przejeździe konwoju w mediach. Oficjalne oświadczenie Pałacu pojawiło się 17 stycznia i dotyczyło pobytu księżnej Kate w szpitalu już po operacji jamy brzusznej. Od tego czasu komunikaty wydawane przez Pałac Kensington na temat stanu zdrowia księżnej Kate były krótkie, zwięzłe i nie zawierały szczegółów na temat samej operacji, informując jedynie o dwutygodniowym pobycie w klinice i kilkutygodniowym okresie odpoczynku i regeneracji w domu.

Od momentu rzekomego przyjęcia księżnej Kate do londyńskiej kliniki 17 stycznia, które nie zostało udokumentowane żadnymi zdjęciami ani nagraniami, cała uwaga opinii publicznej skupiła się na jej sytuacji. Pomimo dwutygodniowego pobytu w szpitalu nie odwiedzili jej, ani rodzice, z którymi jest blisko związana, ani dzieci. William widziany był tam raz. Mimo to, Król Karol III wraz z królową Camillą pojawili się oficjalnie w tej samej klinice. Po ogłoszeniu o operacji Kate pojawiło się kolejne oświadczenie informujące o "drobnym zabiegu" króla w tej samej klinice. Zbieżność i nagłość operacji obu członków rodziny królewskiej budziła podejrzenia w mediach. Kilka dni później media obiegła wiadomość o zdiagnozowanej chorobie nowotworowej u króla Karola III. 

Kate Middleton
Księżna Kate (fot. Rex Features/East News)
Kate Middleton
Księżna Kate (fot.Zak Hussein / SplashNews.com/East News)
Kate Middleton
Księżna Kate (fot. Rex Features/East News)
Kate Middleton
Księżna Kate (fot. Rex Features/East News)