Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Pażdzioch i Boczek "ożywieni" w specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich". Fani zachwyceni
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 21.03.2023 12:53

Pażdzioch i Boczek "ożywieni" w specjalnym odcinku "Świata według Kiepskich". Fani zachwyceni

Świat według Kiepskich Paździoch Boczek
kadr z serialu "Świat według Kiepskich", prod. ATM Grupa, wyd. 2001 r., Polsat Box Go

Ekipa "Świata według Kiepskich" wypuściła specjalny odcinek, w którym jak gdyby nigdy nic pojawili się zmarli aktorzy - Dariusz Gnatowski odgrywający Arnolda Boczka i Ryszard Kotys jako Marian Paździoch. Było to możliwe dzięki najnowszej technice i… zgodzie rodzin obu aktorów. Oto szczegóły przedsięwzięcia. 

 

 

"Świat według Kiepskich". Pażdzioch i Boczek postaciami kultowymi

"Świat według Kiepskich" był jednym z najdłużej produkowanych sitcomów w Polsce i na świecie. Przygoda Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego z serialem rozpoczęła się w 1999 roku. Chociaż obie postacie na początku miały być tylko epizodycznie, wraz z sukcesem obrazu ich role były pogłębiane. 

Ryszard Kotys znakomicie wcielił się w Mariana Pażdziocha - szemranego sprzedawcę damskiej bielizny na bazarze, którego charakter najlepiej określają przymiotniki "rubaszny" i "niemoralny". 

Dariusz Gnatowski jako Arnold Boczek również zdołał stworzyć znakomitą kreację aktorską, wszak nikt tak jak on nie umiał oddać usposobienia niezbyt rozgarniętego, acz łapczywego pracownika zakładów rzeźniczych. Dzięki tym rolom artyści zyskali ogólnopolską popularność i na stałe wpisali się w karty historii polskiej komedii. 

Adam Małysz wysłał pilną wiadomość Dawidowi Kubackiemu. Wyszło na jaw, co mu obiecał

Pażdzioch i Boczek ożywieni w nowym odcinku "Świata według Kiepskich"

Nie dziwi zatem, że producenci serialu mocno odczuli ich śmierć. Zdjęcia do "Świata według Kiepskich" ostatecznie zakończono w 2022 roku, jednak teraz telewizja Polsat postanowiła wyemitować dodatkowy odcinek specjalny. Wezmą w nim udział także wspomniani wyżej bohaterowie. 

Martwi aktorzy będą na ekranie wygenerowani cyfrowo dzięki najnowszej technologii deepfake. Głosu użyczą im Paweł Okoński (Paździoch) oraz Artur Kujawa (Boczek). Twarze aktorów będą żywe, chociaż nieco nienaturalne, jednak przeciętni widzowie nie powinni zauważyć dużej różnicy. Aby to przedsięwzięcie mogło dojść do skutku, potrzebna była zgodą rodziny Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego. Ich krewni podjęli decyzję, że produkcja może, na potrzeby specjalnego odcinka, wykorzystać wizerunek zmarłych.

O czym jest specjalny odcinek "Świata według Kiepskich"?

Odcinek specjalny "Świata według Kiepskich" będzie swoistą podróżą Ferdynanda Kiepskiego (Andrzej Grabowski) w odmęty wspomnień, w których główną rolę odegrają znienawidzeni onegdaj sąsiedzi, Marian Paździoch i Arnold Boczek. 

Charakterny mieszkaniec wrocławskiej kamienicy przy ulicy Ćwiartki 3 / 4 będzie wracał pamięcią do nieżyjących kolegów, którzy będą pojawiać się na ekranie jako wizje Ferdynanda. Obraz zostanie utrzymany w atmosferze nostalgii i niepokoju. Specjalny odcinek "Świata według Kiepskich" jest dostępny na platformie Polsat Box Go. Obejrzycie?