Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Panna młoda zapytała o pieniądze. Ksiądz wpadł w szał, oburzające zachowanie
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 05.06.2024 09:42

Panna młoda zapytała o pieniądze. Ksiądz wpadł w szał, oburzające zachowanie

ksiądz, ślub
Fot. (zdj. ilustracyjne) Unsplash.com/Josh Applegate

Panna młoda usłyszała od księdza oburzające słowa. Powodem oburzenia duchownego były pieniądze, a właściwie pytanie kobiety o koszty wzięcia ślubu w kościele. W pewnym momencie ksiądz dosłownie rzucił banknotem w twarz swojej rozmówczyni. Opatrzył to oburzającą uwagą.

Panna młoda była zaskoczona kosztem ślubu

Jedna z internautek podzieliła się swoją smutną historią z przygotowań do ślubu. Podczas rozmowy z księdzem doszło do wymiany zdań, która zakończyła się wybuchem złości duszpasterza.

ZOBACZ: Masz tylko 7 sekund. Jedynie najbystrzejsi znajdują gęś, która nie pasuje do reszty

Sprawę opisuje Fakt. Na Facebookowej grupie pojawiła się opowieść panny młodej potraktowanej przez księdza w oburzający sposób. Powodem była rozmowa o pieniądzach i kosztach ślubu. Cena nie wynosiła co łaska. Wręcz przeciwnie.

Smutne słowa Janusza Rewińskiego o synach. Kim są Jonasz i Aleksander?

Oburzające zachowanie księdza

Kobieta usłyszała od księdza, że koszt ślubu w kościele to aż 2100 zł. Panna młoda była zaskoczona, gdyż w innych parafiach koszt ten wynosi około 500 zł. W astronomicznej kwocie podanej przez księdza zawarta była również opłata dla organisty, chociaż para młoda jasno podkreśliła, że nie będzie chciała skorzystać z jego usług.

Panna młoda postanowiła delikatnie i kulturalnie zapytać, czy możliwe jest obniżenie ceny ślubu w kościele, skoro organista nie będzie obecny na ceremonii. Te słowa oburzyły księdza. Mężczyzna wpadł w szał. Zgodnie z relacją kobiety, duszpasterz chwycił 100 zł i rzucił te pieniądze w twarz panny młodej. Gest ten opatrzony został krzykiem “masz cyganko”.

Ślub poprowadził inny ksiądz

Niestety nie mogłam już nic zrobić, bo było to kilka dni przed ślubem. Byłam wściekła, ale zostało mi tylko zapłacić i w spokoju przeżyć ten ślub - wyjaśniła kobieta.

Ostatecznie ślub oraz mszę poprowadził inny ksiądz. Panna młoda wprost przyznała, że w związku z tym, co ją spotkało, nie zamierza chrzcić dziecka w tym kościele. Co więcej, nie planuje przekazywać pieniędzy na tę konkretną parafię.

Źródło: fakt