Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Masz tylko 7 sekund. Jedynie najbystrzejsi znajdują gęś, która nie pasuje do reszty
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 03.06.2024 12:12

Masz tylko 7 sekund. Jedynie najbystrzejsi znajdują gęś, która nie pasuje do reszty

Zagadka obrazkowa
fot. Goniec.pl

Logiczne zagadki mają za zadanie sprawdzić spostrzegawczość oraz pobudzić nasz mózg do prawidłowego i sprawnego działania. Nic dziwnego, że wielu internautów lubi podejmować wyzwania obrazkowe, w których zadaniem jest, np. znalezienie niepasującego do reszty elementu. Sprawdź się w naszym teście na spostrzegawczość. Tylko najbystrzejsi w 7 sekund potrafią znaleźć na tym obrazku gęś, która nie pasuje do reszty.

Znajdź gęś niepasującą do reszty. Podejmujesz wyzwanie?

Obrazek, który widzisz, sprawia wielu osobom sporo trudności. Na pierwszy rzut oka znajdują się na nim identyczne gęsi, ale czy na pewno? Spójrz jeszcze raz, najlepszym znalezienie niepasującego elementu zajmuje zaledwie 7 sekund.

Regularne ćwiczenia mózgu pozwalają na uniknięcie wielu chorób, szczególnie wieku starczego. Mowa m.in. o Alzheimerze, który dotyka coraz więcej osób. Aby temu zapobiec, warto nie tylko regularnie się badać, ale również ćwiczyć mózg, co pozwoli utrzymać go w sprawności na długie lata.

Jednym z przyjemniejszych treningów, który pozwoli nam nieco wytężyć umysł i rozruszać szare komórki są wszelkiej maści zadania logiczne oraz zagadki obrazkowe. Przedstawiamy jedną z nich - wystarczy się mocno skupić, aby w zaledwie 20 sekund znaleźć rozwiązanie. Wśród gęsi ukryła się jedna, która nie pasuje do reszty.

Zagadka obrazkowa
fot. Goniec.pl
Tylko nieliczni znajdą kota na tym zdjęciu. Najlepsi robią to w 20 sekund

Na obrazku ukryła się gęś, która różni się od pozostałych drobnym elementem

Na pierwszy rzut oka na obrazku znajdują się tylko gęsi, które dla utrudnienia mają takie same kształty, ale nieco inne detale. Możemy podpowiedzieć, że jedna z gęsi wyróżnia się drobnym szczegółem, który sprawia, że nie jest taka sama jak reszta.

Sprawę utrudnia fakt, że różnice są naprawdę subtelne. Ustaw stoper i zacznij dokładnie przeglądać każdy rząd rysunkowych gęsi. Widzisz ten jeden drobny szczegół?

Jeśli regularnie rozwiązujesz zagadki logiczne, nie będziesz miał problemu, aby znaleźć wśród drobnych gęsi tę jedną, niepasującą. Najbardziej spostrzegawczym zajmuje to zaledwie 7 sekund!

Gdzie jest niepasująca gęś? Oto rozwiązanie zagadki

Gęś dobrze wtopiła się w tło i ukryła wśród swoich koleżanek. Jak szybko udało ci się ją znaleźć? Nam zajęło to 11 sekund. A oto rozwiązanie zagadki. Na samym dole ukryła się gęś, która w przeciwieństwie do pierzastych koleżanek… nie ma oka. Udało ci się ją zlokalizować bez naszej pomocy?

Rozwiązanie zagadki obrazkowej
fot. Goniec.pl

Czy udało ci się znaleźć niepasującą gęś szybciej? Podziel się swoimi wynikami w komentarzach!