Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Najpierw zatrudnili nowe twarze, a teraz to. Potężna zmiana w "PnŚ"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 29.02.2024 11:42

Najpierw zatrudnili nowe twarze, a teraz to. Potężna zmiana w "PnŚ"

Pytanie na śniadanie
fot. KAPIF;Potężna zmiana w "PnŚ"

Niedawno “Pytanie na śniadanie” przeszło ogromne zmiany - z formatu zniknęli dotychczasowi gospodarze, a ich miejsce zajęli nowi prowadzący. Gdy wydawało się, że to koniec nieoczekiwanej metamorfozy porannego programu, okazało się, że na widzów czeka jeszcze jedna niespodzianka.

"Pytanie na śniadanie" - zostali zatrudnieni nowi prowadzący

Ostatnie miesiące wyraźnie zaowocowały w wielkie zmiany w Telewizji Polskiej. Rozpoczęły się od wyłączenia sygnału TVP Info, które przez wielu widzów uważane było za propagandową tubę. Następnie przyszła kolej na “Wiadomości” - flagowy program informacyjny zmienił nie tylko swoją nazwę, ale także prowadzących.

Gdy wydawało się, że to już koniec telewizyjnych rewolucji, niczym grom z jasnego nieba zaczęły spływać do mediów informacje o odsunięciu od pracy dotychczasowych gospodarzy “Pytania na śniadanie”. Prezenterzy systematycznie zaczęli znikać z wizji, co wywołało lawinę domysłów, co stoi za tą decyzją i kto zajmie ich miejsca. 

Nie trzeba było długo czekać, by przekonać się, kto zasiądzie na kanapie w porannym programie. Okazało się, że są to postaci bardzo dobrze znane widzom, m.in. Katarzyna Dowbor,  Katarzyna Pakosińska czy Robert Stockinger.

Pytanie na śniadanie
fot. AKPA;Potężna zmiana w "PnŚ"
Pytanie na śniadanie
fot. KAPIF;Potężna zmiana w "PnŚ"
Pytanie na śniadanie
fot. KAPIF;Potężna zmiana w "PnŚ"
Pytanie na śniadanie
fot. KAPIF;Potężna zmiana w "PnŚ"
Zaprosili Ukrainkę do "PnŚ". Doszło do niedorzecznej wpadki

To nie jest koniec zmian w "Pytaniu na śniadanie"?

Choć mogłoby się wydawać, że rewolucje, jakie w ostatnich tygodniach wystąpiły w “Pytaniu na śniadanie”, są już zakończone, okazuje się, że było to mylne myślenie, a zmianom nie ma końca. Tym razem nie mówi się jednak o gospodarzach ani innych zakulisowych pracownikach - oni mogą odetchnąć z ulgą, a o miejscu, gdzie nagrywany jest program. 

“Wirtualne Media” przekazały, że już od wakacji poranny format będzie nagrywany w zupełnie innym budynku niż dotychczas - teraz będzie powstawał w nowoczesnej, ogromnej hali, która jest już niemal w pełni przygotowana.

Przy Woronicza za chwilę zostanie oddana do użytku nowa gigantyczna hala zdjęciowa, do której przeniesie się “Pytanie na śniadanie". Przez to zyskamy wielką przestrzeń, w której znajdą się newsowe studia -  przekazał informator portalu.

Co wiadomo o nowej hali, w której będzie nagrywane "Pytanie na śniadanie"?

Media donoszą, że nowa hala, w której już niebawem dojdzie do nagrań “Pytania na śniadanie”, znajduje się przy ulicy Woronicza 17. Ma to być imponująca budowla - mówiło się, że będzie sterowana systemami Smart, a także w dużej mierze przystosowana do najnowszych procesów produkcyjnych, mających opierać się o sztuczną inteligencję. Koszt inwestycji miał wynosić około 150 milionów złotych.

A co zatem ze studiem, gdzie obecnie nagrywane jest “Pytanie na śniadanie”? Ma ono zostać zaaranżowane na potrzeby TVP Info. Jak wspomina informator “Wirtualnych Mediów”, niewykluczone jest, że być może w przyszłości będą stamtąd nadawane inne programy informacyjne, m.in. Teleexpress" czy “Panorama”.

Pytanie na śniadanie
fot. KAPIF;Potężna zmiana w "PnŚ"