Rozrywka.Goniec.pl

Fot. Instragram @_marta_ku_

Msza w intencji walczącej o życie Marty Kubackiej. Z ambony padły poruszające słowa

24 Marca 2023

Autor tekstu:

Kacper Kulpicki

Marta Kubacka, żona Dawid Kubackiego, od kilku dni przebywa w szpitalu, gdzie trafiła wskutek problemów kardiologicznych. Skoczek zrezygnował z udziału w zawodach sportowych, by wiernie trwać u jej boku. Ostatnio wsparcia udzielili także hierarchowie Kościoła Katolickiego - najpierw arcybiskup Marek Jędraszewski, a niedawno także inny biskup, który w Szaflarach odprawił mszę w intencji chorej. Z ambony padły poruszające słowa.

Arcbyskup Marek Jędraszewski wsparł walczącą o życie Martę Kubacką

- Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie - poinformował media zmartwiony Dawid Kubacki , a od kilku dni wsparcia udzielili mu już nie tylko skoczkowie i członkowie ich rodzin , ale także inni poruszeni groźną bolączką jego ukochanej. Słowa otuchy wypłynęły także z Archidiecezji Krakowskiej, w której imieniu na Twitterze głos zabrał arcybiskup Marek Jędraszewski. 

- Dawid Kubacki wielokrotnie dawał nam powody do radości i dumy, pokazując przy tym piękne oblicze człowieka wierzącego. Dzisiaj wszyscy jesteśmy z nim i jego najbliższymi w tym trudnym momencie. Pani Marto, panie Dawidzie, cały Kościół krakowski ogarnia Was modlitwą, powierzając Waszą rodzinę szczególnej opiece św. Jana Pawła II - patrona rodzin - napisał duchowny na Twitterze. 

Magda Gessler i Marzenna Koniuszy z baru "Agata"

"Kuchenne rewolucje". Najpierw tragiczna śmierć uczestniczki, teraz kolejny dramat

CZYTAJ DALEJ

Msza w intencji Marty Kubackiej. Padły wzruszające słowa

Głos Marka Jędraszewskiego nie jest jednak jedynym, jaki z ust hierarchów padł w intencji Marty Kubackiej. W Szaflarach odbyła się bowiem specjalna msza, w której wierni mogli pomodlić się za jej rychły powrót do zdrowia

Nabożeństwo sprawował biskup Damian Muskus, który zdecydował się na wygłoszenie z ambony kazania o małżeńskiej miłości. Nazwał ją "fundamentem życia", który wzmacnia się nawet w ponurych chwilach. 

- Taka miłość jest prawdziwym świadectwem. Nie ta, o której opowiadamy, nie ta, którą gorliwie wyrażamy na wiele sposobów. Chodzi o miłość, która jest wyborem potwierdzonym codzienną wiernością. Miłość wypróbowana cierpieniem, wytrwała i konkretna, jest najważniejszym i najbardziej przekonującym świadectwem o Bogu - mówił krakowski biskup pomocniczy.

Msza o zdrowie Marty Kubackiej. Ksiądz mówił o wierze w Boga

Biskup Damian Muskus jest świadomy, że w tragicznych sytuacjach ludzie często są bezradni, jednak uzmysłowił wiernym, że warto dawać świadectwo swojej wiary nawet w tych trudnych momentach poprzez gorliwą modlitwę i trwanie w nadziei. 

- Niewiele możemy dzisiaj uczynić. Ale możemy dać świadectwo, że jesteśmy z nimi, że otaczamy ich miłością i modlitwą, i czuwamy przy nich z nadzieją, że są teraz w najlepszych rękach dobrego Ojca, który pragnie szczęścia każdego z nas. Z wiarą, że Bóg może uczynić wszystko, składamy tę Najświętszą Ofiarę - usłyszeli uczestnicy mszy w kościele. 

Ksiądz, podsumowując kazanie, zapewnił w imieniu duchownych, iż “ogarniają modlitwą i duchowym wsparciem walczącą o zdrowie i życie Martę, jej męża Dawida, który zdaje właśnie heroiczny egzamin z miłości i zaufania Bogu, a także ich córeczki, Zuzię i Maję”.

poszukiwany

Policja z całego kraju szuka tego mężczyzny. Trudno uwierzyć, czego miał się dopuścić, haniebny czyn

CZYTAJ DALEJ
"Dzień dobry TVN". Paulina Krupińska i Damian Michałowski wyprowadzeni z równowagi

"Dzień dobry TVN". Paulina Krupińska i Damian Michałowski wyprowadzeni z równowagi

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Gwiazdy

Katarzyna Dowbor podzieliła się wzruszającym wyznaniem. "Wyciska łzy"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Prawda o małżeństwie Łukasza i Edyty Golców wyszła na jaw. "Nie wchodzimy do siebie"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Doda udostępniła poruszający wpis po występie w Sopocie. "Łezka się w oku kręci"
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Edyta Golec dodała wyjątkowe nagranie. Fani zwrócili uwagę na jeden szczegół
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Po wpisie Roksany Węgiel o zaręczynach w sieci rozpętała się burza. Fani robią jedną rzecz
Czytaj więcej >

Gwiazdy

Jonanna Koroniewska opublikowała poruszający post. Tak nazwała Katarzynę Dowbor
Czytaj więcej >
Kacper Kulpicki

Redaktor portalu Goniec.pl. Pochodzę z Podkarpacia. Dzięki odpowiedniemu dystansowi (nie tylko w odległości) mam zdroworozsądkowe i niestereotypowe spojrzenie na to, co dzieje się na warszawskich salonach. Potrafię patrzeć na Gwiazdy w sposób życzliwy, acz przenikliwy. Doświadczenie copywriterskie pozwala mi we właściwych słowach ująć to, co ciekawi naszych czytelników. W wolnych chwilach oddaję się kulinarnym wojażom i pisaniu recenzji z podkarpackich restauracji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]