Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Milionerzy": uczestniczka nie zrozumiała pytania? Szybko wybrnęła z sytuacji
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 09.12.2023 12:20

"Milionerzy": uczestniczka nie zrozumiała pytania? Szybko wybrnęła z sytuacji

Milionerzy
kadr programu "Milionerzy" prod. TVN;"Milionerzy": uczestniczka nie zrozumiała pytania?

Nie bez kozery uważa się, że “Milionerzy” to jeden z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej emocjonujących teleturniejów. W końcu niemal każdy z odcinków tego programu wprowadza w osłupienie uczestników, a także widzów. Co tym razem się stało podczas jego trwania? Walcząca o milion kobieta nie kryła swojego zaskoczenia.

"Milionerzy". Uczestniczka podjęła walkę o tytułową wygraną

Nie da się ukryć, że “Milionerzy” cieszą się dużą popularnością wśród widzów. Teleturniej, który wymaga od swoich uczestników ogromnej wiedzy na wszelakie dziedziny, spotyka się z ogromną sympatią i zainteresowaniem. Możemy się tylko domyślać, jakie emocje w momencie zasiadania przed Hubertem Urbańskim targają uczestnikami.

W 701. odcinku walkę o milion podjęła Katarzyna Frużyńska, liderka ds. rozwoju pracowników. Rozpoczęła swoją walkę o milion, jednak już przy pierwszym pytaniu poprosiła o koło ratunkowe.

Kto w 1652 r. zastosował zasadę liberum veto, nie pozwalając na dalsze obrady sejmu?

 • A. Poseł na sejm
 • B. Polski król
 • C. Biskup krakowski
 • D. Ambasador czeski

To pytanie wprawiło Katarzynę Frużyńską w zakłopotanie, ponieważ nie znała na nie odpowiedzi. Zdecydowała się na telefon do przyjaciela, dzięki któremu zaznaczyła odpowiedź A i mogła nadal pozostać w grze.

"Chłopaki do wzięcia": Henio nagle rozgadał się o zaręczynach! Ma wobec Marysi jasny plan, wyjawił romantyczne szczegóły

"Milionerzy". Uczestniczka nie rozumiała pytania

Kolejne koło ratunkowe, a mianowicie pomoc publiczności, uczestniczka wykorzystała w pytaniu wartym 10 tysięcy złotych. Gdy doszła do pytania za 40 tysięcy, posiadała już jedną pomoc. Szybko okazało się, że zagadnienie, jakie usłyszała, jest bardzo trudne.

Krak po bułgarsku powiemy:

 • A. Na kark
 • B. Na Kraków
 • C. Na nogę
 • D. Na tetrahydrokannabinol

Walcząca o milion zawodniczka od razu, z nutą zakłopotania w głosie i niepewną miną, wyjaśniła: “Nie wiem, o co chodzi w tym pytaniu”. Postanowiła wykorzystać ostatnie z kół ratunkowych, jakie jej zostało, a mianowicie pół na pół. Zostały jej do wyboru dwa warianty: A i C. Ostatecznie uczestniczka postawiła na ten drugi, dzięki czemu zdobyła gwarantowane 40 tysięcy złotych. Postanowiła grać dalej.

"Milionerzy". Uczestniczka walczyła o milion

Pozostająca w grze Katarzyna Frużyńska, bez żadnych pomocy na koncie, grała dalej, zawzięcie walcząc o główną wygraną. Usłyszała pytanie warte aż 125 tysięcy złotych, związane z chemią.

Glukoza ma taki sam wzór sumaryczny jak:

 • A. Sacharoza
 • B. Fruktoza
 • C. Maltoza
 • D. Laktoza

Uczestniczka niestety nie znała odpowiedzi na to pytanie, a wcześniej wyczerpała posiadane koła ratunkowe, jednak chęć zdobycia miliona była bardzo silna. Wahała się pomiędzy odpowiedziami A i B. Postanowiła więc zaryzykować i postawiła na tę pierwszą, która okazała się błędna, przez co wróciła do domu bogatsza o 40 tysięcy złotych.

Hubert Urbański
Hubert Urbański, fot. KAPiF