Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Mama Roksany Węgiel startowała w wyborach. Gorzej już nie mogło być
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 08.04.2024 16:18

Mama Roksany Węgiel startowała w wyborach. Gorzej już nie mogło być

Roksana Węgiel
fot. KAPIF

W minioną niedzielę odbyły się wybory samorządowe. Pośród osób kandydujących, w tym przypadku do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, znalazła się mama Roksany Węgiel, pani Edyta. Niestety kobieta nie otrzymała mandatu.

Mama Roksany Węgiel w czułych słowach o córce

Roksana Węgiel, pomimo młodego wieku, już od kilku lat jest obecna w rodzimym show-biznesie. Jest wyjątkowo ambitną osobą, a działania, których się podejmuje, są zawsze dopracowane. Pomimo tych zajęć ma czas, by pielęgnować relacje rodzinne. Wokalistka nie ukrywa, że rodzice są dla niej bardzo ważni i może liczyć na nich. Mama piosenkarki również chętnie podkreśla, że z córką łączy ją niesamowita więź.

Moja mała dziewczynka jeszcze wczoraj… Dziś moja przyjaciółka i moja córka na zawsze.
Gdziekolwiek Twoja podróż przez życie Cię zabierze, modlę się, byś zawsze była bezpieczna.
Ciesz się podróżą i nigdy nie zapominaj drogi z powrotem do domu… Nie mogę obiecać, że będę tu przez resztę Twojego życia, ale mogę obiecać, że będę Cię kochać przez resztę mojego.
Kocham Cię na zawsze - napisała Edyta Węgiel w jednym z postów zamieszczonych na Instagramie.

Edzia z "Królowych życia" nie wytrzymała po tańcu Dagmary. Padły mocne słowa

Mama Roksany Węgiel startowała w wyborach

Niedawno okazało się, że mama Roksany Węgiel startuje w wyborach samorządowych. Kobieta starała się o wejście do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Startowała z Komitetu Wyborczego Wyborców Ruchu Obrony Polski, z dziewiątego miejsca na liście okręgu numer pięć. Dlaczego zdecydowała się na ten krok? O swoim ewentualnym politycznym działaniu opowiedziała w rozmowie z “Jasło Nasze Miasto”.

Jestem mamą trójki dzieci, zależy mi na ich przyszłości. Pragnę, aby dorastały w bezpiecznym kraju, w którym szanowana jest tradycja i kultura narodu polskiego - wyjaśniła.

Wspomniała również, dlaczego zdecydowała się startować z KWW Ruchu Obrony Polski. Decyzję tę argumentowała faktem, że osoby uczestniczące w tym Komitecie pragną “sprawować władzę w oparciu o prawo Boże i Boży porządek”, co ona sama popiera.

ZOBACZ TAKŻE: Pavlović wypaliła, co myśli o słowach Conana. Nikt by się tego nie spodziewał

Mama Roksany Węgiel nie uzyskała mandatu do Sejmiku

Mama Roksany Węgiel startowała w wyborach do Sejmiku Województwa Podkarpackiego w okręgu wyborczym nr 5. Głosowanie to obejmowało Krosno oraz kilka okolicznych powiatów. Do zdobycia było 8 mandatów, jednak żaden z nich nie przypadł Edycie Węgiel.

Jak informują media, spośród 59 pretendentów, kobieta zajęła 57 miejsce, pokonując jedynie dwóch kandydatów Lewicy. Uzyskała jedynie 195 głosów, co daje 0,11 procent wszystkich oddanych głosów w konkretnym okręgu.