Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ledwie zakończyli festiwal w Sopocie, a teraz takie wieści. Polsat może świętować
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 27.05.2024 17:33

Ledwie zakończyli festiwal w Sopocie, a teraz takie wieści. Polsat może świętować

Polsat Hit Festiwal 2024
fot. KAPIF

Choć wielu internautów negatywnie skomentowało tegoroczny “Polsat Hit Festiwal”, stacja po minionym weekendzie święci triumfy. Oglądalność była niezwykle wysoka, a największym zainteresowaniem cieszył się szeroko komentowany koncert zorganizowany na część Zbigniewa Wodeckiego.

"Polsat Hit Festiwal" pełen gwiazd

Tegoroczny “Polsat Hit Festiwal” odbył się 24 i 25 maja, przyciągając na scenę ogromne grono gwiazd. Pierwszego dnia odbyły jubileusze Golec uOrkiestry, która celebrowała 25-lecie scenicznej pracy oraz 30-lecie artystycznych działań Andrzeja Piasecznego. Drugiego dnia 45 lat na scenie świętowała Majka Jeżowska.

Oprócz powyższych gwiazd wystąpili również: Doda, Krzysztof Zalewski, Dawid Kwiatkowski, Roksana Węgiel, Enej czy Blanka. Zakończenie imprezy było emocjonujące, a wszystko za sprawą koncertu “Wodecki Twist”, który był upamiętnieniem twórczości zmarłego przed 7. laty Zbigniewa Wodeckiego. Niestety po występie w sieci wylało się morze nieprzychylnych komentarzy zamieszczonych przez rozczarowanych słuchaczy.

Sandra Kubicka wreszcie pokazała synka. Zdradziła, co ją spotkało w szpitalu

Internauci oburzeni aranżacją utworów Zbigniewa Wodeckiego

Wielu internautów nie ukrywało, że czeka na koncert “Wodecki Twist”, który zorganizowany został jako hołd dla zmarłego przed 7. laty wokalisty. Wielu artystów, m.in. Natalia i Paulina Przybysz, Wiktor Dyduła, Piotr Odoszewski czy Dawid Tyszkowski wykonali przeboje piosenkarza w aranżacji Kamila Patera, przyciągając widzów przed ekrany. Szybko jednak okazało się, że są oni wyjątkowo niezadowoleni, a upust swoim emocjom dali w sieci.

Pojawiło się wówczas wiele nieprzychylnych komentarzy dotyczących wykonania znanych utworów Zbigniewa Wodeckiego. Jego fani nie ukrywali rozczarowania, twierdząc jednocześnie, że spodziewali się czegoś zupełnie innego, a występy gwiazd wyraźnie nie przypadły im do gustu. Co niektórzy pokusili się nawet o stwierdzenie, że jest to obraza dla zmarłego artysty.

ZOBACZ TAKŻE: Monika Olejnik zamieściła zdjęcie z synem. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół

Wyniki oglądalności "Polsat Hit Festiwal" są zaskakujące

Wygląda jednak na to, że pomimo licznych negatywnych opinii “Polsat Hit Festiwal” może pochwalić się znakomitą oglądalnością, a jej wyniki są naprawdę imponujące. W piątek przed ekrany zasiadło ponad milion dwieście widzów, którzy z zaciekawieniem oglądali koncerty znanych gwiazd. W sobotę Polsat włączyło niewiele więcej osób, bowiem na obejrzenie festiwalu zdecydowało się blisko milion sto oglądających. 

Najlepszy wynik osiągnął koncert hołdujący twórczość Zbigniewa Wodeckiego. Aż 14,8% osób w wielu 16-58 zdecydowało się, by obejrzeć ten występ.