Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Karol Strasburger o swojej emeryturze. Smutne i zaskakujące słowa
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 11.04.2024 09:36

Karol Strasburger o swojej emeryturze. Smutne i zaskakujące słowa

Karol Strasburger
fot. KAPIF

Karol Strasburger już od lat związany jest z polskim show-biznesem, gdzie spełnia się nie tylko jako aktor, ale także prowadzący legendarną “Familiadę”. Choć jest aktywny zawodowo, pobiera należne mu świadczenie emerytalne. Jaka to jest kwota? 

Karol Strasburger nie będzie już prowadził "Familiady"?

Karol Strasburger, choć jest aktorem, a jego filmografia jest naprawdę imponująca, to największą rozpoznawalność zyskał dzięki “Familiadzie”. Legendarny teleturniej na szklanych ekranach zadebiutował 30 lat temu i od samego początku ma jednego prowadzącego. Gospodarz programu dał się poznać widzom jako osoba elokwentna, sypiąca specyficznymi żartami jak z rękawa.

W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje, że Karol Strasburger miałby pożegnać się z “Familiadą”. Według nieoficjalnych ustaleń jego miejsce miałby zająć Przemysław Babiarz. Jak te doniesienia skomentował legendarny “król sucharów”?

Według moich obserwacji i wiedzy pan Babiarz zakończył współpracę z “Va Banque”, w innych programach się nie pojawia, więc zatem można wyciągnąć wniosek, że będąc w szeregach dotychczasowej ekipy TVP, przez tę nową nie będzie raczej brany pod uwagę w kontekście nowych propozycji - powiedział Karol Strasburger w rozmowie z Super Expressem.

 

Sandra Kubicka i Baron wzięli ślub. Zdjęcia z ceremonii robią furorę

Karol Strasburger zdradził, jaką ma emeryturę

Karol Strasburger niebawem skończy 77 lat, w związku z tym już od 12 lat jest upoważniony do pobierania emerytury. Mimo to jest cały czas aktywny zawodowo. Zdradził, że powodem tej decyzji jest niskie świadczenie emerytalne, pomimo odprowadzania składek. Warto również wspomnieć o tym, że niektórzy artyści utyskują na niewielkie świadczenia. Jak podają media, niechlubnym rekordzistą jest. chociażby Marek Piekarczyk, który podczas wywiadu z magazynem Party zdradził, że jego emerytura została wyliczona na 7,77 złotych.

Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem, i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w żaden sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami - wyjaśnił w rozmowie z Plotkiem, dodając jednocześnie, że korzysta z prywatnej opieki zdrowotnej.

Jaka zatem jest to kwota? Jak podaje portal natemat.pl, wysokość emerytury, jaka otrzymuje Karol Strasburger, oscyluje ona w granicach 1-2 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE: TVP szykuje nowy serial historyczny. Zastąpi “Koronę królów”

Karol Strasburger nie zamierza rezygnować z pracy

Karol Strasburger w rozmowie z Faktem wyjaśnił, że wysokość świadczeń emerytalnych nie jest w stanie pokryć zapotrzebowań osób, które chcą żyć tak, jak dotychczas. Prowadzący “Familiadę” zdradził również, że praca jest nie tylko zapewnieniem zwykle comiesięcznego zastrzyku gotówki, ale także może działać niczym eliksir młodości.

Po drugie emerytura jest często w głowie elementem ustawiającym nas jako osoby, które są w schyłkowym okresie życia. U niektórych to słowo powoduje odcięcie od aktywności życiowej psychicznie i usuwa ludzi na margines życia. A nie mam nic gorszego, jak człowiek, który sam się usunie na margines i ciągle mówi, bo jestem za stary, nie nadaję się do tego czy tamtego. Ja tego zwyczajnie nie rozumiem - wyjaśnił.