Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Chora na nowotwór księżna Kate przerwała milczenie. Zwróciła się do poddanych
Mateusz Wyderka
Mateusz Wyderka 10.04.2024 17:59

Chora na nowotwór księżna Kate przerwała milczenie. Zwróciła się do poddanych

Księżna Kate
Fot. X/The Royal Family

Wiadomość o ciężkiej chorobie żony brytyjskiego następcy tronu wstrząsnęła opinią publiczną - szczególnie w świetle narastających od pewnego czasu plotek. Teraz z całego świata spływają wyrazy wsparcia dla księżnej Kate, za które wdzięczna żona Williama pisemnie dziękuje.

Księżna Kate poinformowała, że choruje na nowotwór

22 marca świat obiegło nagranie, w którym księżna Kate ujawniła, że zmaga się z wykrytym niedawno nowotworem. Do rodziny królewskiej zaczęły spływać kolejne wyrazy wsparcia i otuchy. Stanem żony brytyjskiego następcy tronu przejęto się nie tylko w samej Wielkiej Brytanii, ale także w innych częściach świata.

Moi lekarze zdecydowali, że powinnam poddać się profilaktycznej chemioterapii - wyznała wówczas przed kamerą Kate. 

Zofia Kucówna nie będzie miała własnego grobu. Ujawniono ostatnią wolę aktorki

Księżna Kate swoim gestem łamie dotychczasową tradycję

W internecie pojawiły się informacje, że pałac Kensington w imieniu chorej księżnej, wysyła podziękowania ludziom, którzy życzą jej powrotu do zdrowia. Licznie napływająca korespondencja, wzruszyła żonę księcia Williama na tyle, że postanowiła na nie pisemnie odpowiedzieć, dziękując tym samym za tak licznie udzielone jej wsparcie. 

Dziękujemy za miłe życzenia dla Jej Królewskiej Wysokości Księżnej Walii. Twój gest został bardzo doceniony - czytamy w rozsyłanym komunikacie. 

Dotychczas tego typu kartki rozsyłane były przez rodzinę królewską jedynie w przypadku świąt i ważnych rodzinnych uroczystości. Teraz w taki właśnie sposób księżna Kate postanowiła odwdzięczyć się za wsparcie. 

W styczniu, gdy otrzymaliśmy informację, że nasza cudowna księżna Walii przeszła operację, wysłałam wraz z moją rodziną do niej kartkę ze szczerymi życzeniami rychłego powrotu do zdrowia. Dziś otrzymałam tę piękną wiadomość z podziękowaniami i będę za to wdzięczna do końca życia - napisała w mediach społecznościowych Allex Marie Holl.

Meghan Markle nie wspiera księżnej Kate?

W świetle licznie napływających wyrazów wsparcia z całego świata nieco dziwnie wygląda milczenie Meghan Markle, żony księcia Harry'ego. Nie jest tajemnicą, że panie nie darzą się nadmierną sympatią. 

Po tym, jak Meghan i Harry opuścili rodzinę królewską w 2020 roku, udzielili kontrowersyjnych wywiadów w ramach serialu Netflix oraz spotkali się z Oprah Winfrey, stało się jasne, że relacje między księżną Walii a byłą a Meghan nie są najlepsze - donosi Interia. 

Choroba księżnej Kate wydaje się doskonałą okazją dla Meghan Markle. Według medialnych doniesień żona Harry'ego cały czas chowa w sercu urazę za to, że jej zdaniem Kate nie udzieliła jej wsparcia, kiedy dołączała do rodziny królewskiej. 

Diagnoza u Kate była dla Meghan prawdziwym szokiem, ale nie widzi sposobu na naprawienie relacji tylko dlatego, że stała się ona tak toksyczny. Nie chce też, żeby ludzie mówili, że próbuje zmyślać rzeczy na temat Kate tylko dlatego, że jest chora. Meghan nadal uważa, że Kate się myliła i powinna przeprosić, zanim spróbują odbudować jakąkolwiek nić porozumienia - wyjawił w rozmowie z “The Mirror” Tom Quinn.