Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Jaka to melodia?". Uczestnik dokonał niemożliwego! Rekord!
Maja Szewczak
Maja Szewczak 02.03.2024 10:36

"Jaka to melodia?". Uczestnik dokonał niemożliwego! Rekord!

"Jaka to melodia?". Uczestnik dokonał niemożliwego
fot.KAPIF, TVP

“Jaka to melodia?” to teleturniej, w którym w każdym finale uczestnik musi odgadnąć siedem utworów w 30 sekund. Show zawsze wywołuje duże emocje, szczególnie gdy zawodnik przechodzi do kolejnych piosenek w ekspresowym tempie. Tak stało się też ostatnio, mężczyzna ustanowił nowy rekord.

"Jaka to melodia?" zyskało dużą rzeszę fanów

“Jaka to melodia” to muzyczne show, które sprawdza wiedzę uczestników na temat muzyki i popularnych piosenek. Zawodnicy kolejno wybierają ukryte pod cyframi hasła i odgadują tytuły utworów do momentu, kiedy jeden z nich uzbiera na swoim koncie 600 zł i zakwalifikuje się do finału. W międzyczasie na scenie pojawiają się znani piosenkarze i artyści, którzy występują na żywo wraz z odgadniętą piosenką. To jeszcze bardziej sprawia, że program staje się atrakcyjny dla widza. 

Muzyczne show po raz pierwszy zostało wyemitowane 4 września 1997 roku i mimo tego dalej jest jednym z najbardziej chętnie oglądanych teleturniejów. 

fot.KAPIF; “Jaka to melodia?” zdobyło rzeszę fanów
Magdalena Narożna ma powody do świętowania? To koniec!?

Finał w "Jaka to melodia?"

Na początku  w “Jaka to melodia?” udział bierze trzech zawodników, którzy ze sobą rywalizują, a następnie do finału przechodzi uczestnik, który wygra 3. rundę. W ostatniej części programu, by wygrać, należy odgadnąć wszystkie siedem utworów tylko w 30 sekund. Do tej pory rekordzistą programu był Tomasz Bednarek, który w 2012 roku poradził sobie z wyzwaniem w trzy sekundy. Co ciekawe, mężczyzna pobił swój własny wynik sprzed kilkunastu miesięcy, który wynosił cztery sekundy. 

Dwa ostatnie programy były na tyle proste, że gdybym się sprężył, to mógłbym ten rekord jeszcze wyśrubować o jedną sekundę - wyznał niegdyś rekordzista w rozmowie z “Plejadą”

Uczestnik, który dokonał niemożliwego

W ostatnim czasie jeden z uczestników, a konkretnie Karol Fedoruk wyrównał imponujący rekord i pokonał wszystkie siedem piosenek w trzy sekundy. Co ciekawe, już na początku po pierwszym utworze mężczyzna miał wątpliwości i  przeszedł do drugiej opcji, co zapewne pozbawiło go szansy na pobicie rekordu i zakończenia w dwie sekundy. 

Na oficjalnym profilu “Jaka to melodia?” na Instagramie dodano fragment finału z tego odcinka. Warto dodać, że Karol był bardzo blisko, by odgadnąć wszystkie piosenki w 2 sekundy, o czym napisał zwycięzca w konkursie z okazji 10-lecia programu.

Gratulacje, Karol! Udowodniłeś, że można to zrobić w dwie sekundy (gdybyś za pierwszym razem zaryzykował). Brawo! - napisał pod filmem