Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Familiada": imię męskie na literę "O". Zaskakująca odpowiedź
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 19.02.2024 22:16

"Familiada": imię męskie na literę "O". Zaskakująca odpowiedź

Familiada
KAPiF, logo "Familiady"/ imię męskie na literę "O"

Nawet po 30 latach ”Familiada” wciąż zaskakuje zarówno pytaniami jak i reakcjami uczestników oraz samego prowadzącego. Jakiś czas temu usłyszeliśmy ciekawe odpowiedzi związane z wymienieniem męskich imion. Zobaczcie, co powiedział jeden z graczy. 

”Familiada” jednym z najpopularniejszych programów

"Familiada" to polski teleturniej, który od lat cieszy się popularnością. Program polega na rywalizacji dwóch drużyn, które odpowiadają na pytania z różnych dziedzin wiedzy ogólnej. Celem jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez udzielenie poprawnych odpowiedzi na zadane pytania. 

"Familiada" została stworzona na podstawie francuskiego formatu telewizyjnego pod tym samym tytułem. Pierwsza emisja polskiej wersji miała miejsce w 1994 roku. Od tego czasu program regularnie pojawia się w ramówce telewizji polskiej. Prowadzącym niezmiennie jest jedna osoba - Karol Strasburger. Gospodarz zajmuje się prowadzeniem formatu, a także ma wpływ na wiele aspektów całego programu. 

"Familiada": Gdy prowadzący zadał pytanie zamarła. Ta wpadka ma szansę przejść do historii! Poszło o nietypową literę

Zaskakująca odpowiedź w "Familiadzie"

Czasem uczestnicy popełniają zabawne pomyłki podczas udzielania odpowiedzi, co zdarza się z powodu stresu i ograniczonego czasu. W ferworze rozgrywek niejednokrotnie dochodzi do śmiesznych sytuacji, które czasem stają się viralem w internecie.   

W pewnym odcinku Karol Strasburger zadał pytanie o imiona męskie zaczynające się na literę "O". Dla większości uczestników pytanie to wydawało się dość proste, jednak lider drużyny z liceum im. Staszica w Warszawie zdawał się mieć trudności z jego zrozumieniem. Zdecydował się zaufać swojej intuicji, która niestety zawiodła go, kosztem utraty cennych punktów.

Jak odpowiedział lider drużyny w ”Familiadzie"?

Mimo że wszyscy poza liderem grupy jednogłośnie odpowiedzieli na pytanie Karola Strasburgera, podając imię "Oliwier" jako odpowiedź, on postanowił zaryzykować inną opcję. 

Słuchając własnego przeczucia, zamiast tego podał "Oliwię" jako imię męskie rozpoczynające się na literę ”O". Jego decyzja nie przyniosła oczywiście korzyści. Chwilę później na tablicy pojawiło się właśnie imię "Oliwier". 

Familiada
Familiada (fot. KAPiF)
Familiada
Familiada (fot. KAPiF)
Tagi: Familiada