Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie do wiary, kim jest brat Andrzeja Grabowskiego. Możecie go znać
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 19.02.2024 19:42

Nie do wiary, kim jest brat Andrzeja Grabowskiego. Możecie go znać

Andrzej Grabowski
KAPiF/ Nie do wiary, kim jest brat Andrzeja Grabowskiego

Okazuje się, że cała rodzina Grabowskich jest bardzo utalentowana artystycznie. Wiemy już, że jako aktorzy pracują jego zięć i córki, a teraz Grabowski opowiedział o relacji z bratem, który również pracuje w branży filmowej. Skąd możemy znać brata serialowego Ferdynanda Kiepskiego? 

Andrzej Grabowski jednym z najpopularniejszych aktorów

Andrzej Grabowski to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w polskim świecie aktorskim. Sławę zdobył dzięki roli Ferdka Kiepskiego w serialu "Świat według Kiepskich", w którym występował przez ponad dwadzieścia lat. 

Co ciekawe, niewielu wie, że jego starszy brat również pracuje przy tworzeniu filmów, seriali i spektakli. Ostatnio obaj bracia pojawili się w programie "Dzień Dobry TVN", gdzie opowiedzieli o swojej "słodko-szorstkiej" relacji. 

Mało kto wie, kim jest zięć Andrzeja Grabowskiego. Mężczyzna to gwiazda sceny muzycznej

Andrzej Grabowski ma znanego brata

Andrzej i jego brat Mikołaj Grabowscy rozmawiali z Kingą Burzyńską w porannym paśmie TVN. Aktorzy wspólnie występują w spektaklu teatralnym "Kwartet na czterech aktorów", przy czym starszy z braci jest również jego reżyserem. Przez lata mieli wiele okazji, by pracować wspólnie. Dziennikarka zapytała ich o naturę ich relacji w kontekście pracy zawodowej.  

W związku z tym, że jest młodszym bratem, zawsze ma rację - żartował Mikołaj Grabowski.   

Andrzej Grabowski miał jednak odrobinę inne poglądy. 

Relacja między reżyserem i aktorem bywa szorstka nie tylko, kiedy są braćmi, ale również kiedy są jedynie aktorem i reżyserem. Mikołaj traktował mnie jak młodszego brata, a ja traktowałem go jako starszego brata, a nie reżysera i dyrektora, więc te rozmowy nie wyglądały tak, jak powinny - zdradził Andrzej Grabowski.

Serialowy Kiepski, podążając śladami starszego brata, również podjął decyzję o złożeniu aplikacji do szkoły teatralnej. Żartobliwie przyznał, że nie zrobił tego z powodu podziwu dla Mikołaja, lecz żeby "oglądać ładne dziewczyny". Mimo tego żartu Grabowscy zaznaczyli, że ich relacje osobiste różnią się od tych zawodowych i zawsze mogą polegać na sobie nawzajem. 

Ta relacja nie ustanie (...) Jest relacją braterską, zostaliśmy sami, bo nasz starszy brat już nie żyje, jesteśmy sobie przeznaczeni - powiedział Mikołaj. 

Kiedy jesteśmy już w tym wieku jesteśmy sobie bliżsi niż kiedyś byliśmy - dodał Andrzej. 

Andrzej Grabowski
Andrzej Grabowski (fot. KAPiF)

Skąd znamy Mikołaja Grabowskiego?

Mikołaj Grabowski, starszy o sześć lat od Andrzeja, wybrał inną ścieżkę kariery niż jego młodszy brat. Skupiał się głównie na reżyserii i teatrze, podczas gdy Andrzej odnosił komercyjny sukces jako aktor. 

Chociaż Mikołaj nie cieszy się taką popularnością jak jego brat, ma na swoim koncie wiele ról filmowych, w tym w "Karierze Nikodema Dyzmy", "Ukrytej sieci" i nowej wersji "Znachora" produkcji Netflixa, gdzie zagrał postać hrabiego Czyńskiego. Aktor od wielu lat jest związany z koleżanką po fachu, Iwoną Bielską.

Mikołaj Grabowski
Mikołaj i Andrzej Grabowscy (fot. KAPiF)
Mikołaj Grabowski
Mikołaj Grabowski (fot. KAPiF)
Mikołaj Grabowski
Mikołaj i Andrzej Grabowscy (fot. KAPiF)
Mikołaj Grabowski
Mikołaj Grabowski (fot. KAPiF)

Źródło: “Dzień Dobry TVN”