Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Lawina komentarzy o nowych prowadzących "Pnś". Nie jest dobrze
Katarzyna Lendzion
Katarzyna Lendzion 19.02.2024 16:22

Lawina komentarzy o nowych prowadzących "Pnś". Nie jest dobrze

Pytanie na śniadanie
KAPiF, logo "Pytania na śniadanie", @piotrwojdylo.pl/ Lawina komentarzy o nowych prowadzących "Pnś"

”Pytanie na Śniadanie” ogłosiło właśnie nową parę prowadzących, ale nie obyło się bez negatywnych komentarzy. Widzowie skarżą się w komentarzach, a pod adresem prezenterów pojawiło się wiele kontrowersyjnych uwag. Czy produkcja zareaguje na te słowa?

Nowi prowadzący ”Pytania na Śniadanie”

Poranny program zmienia swoją strukturę od połowy grudnia, a jednym z głównych skutków jest całkowita wymiana twarzy utożsamianych z formatem od 2015 roku. Według medioznawcy dr Krzysztofa Grzegorzewskiego tak drastyczne zwolnienia są niepotrzebne, a należy przede wszystkim zbadać sytuację strukturalną i ”Pnś”, i całego TVP. Tak głośne medialnie zmiany mogą być próbą odwrócenia uwagi od poważniejszych problemów takich jak ilość marnowanych pieniędzy na niepotrzebne stanowiska, brak unowocześnienia infrastruktury czy wątpliwa merytoryczna jakość materiałów od 2015 roku. 

Mimo wszystko 19 lutego na profilu ”Pnś” w mediach społecznościowych przedstawiono kolejny nowy duet prowadzących. W roli prezenterów zostali postawieni Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyła.

Znamy nowych prowadzących "PnŚ"! Wśród nich gwiazda kabaretów

Katarzyna Pakosińska i Piotr Wojdyła w ”Pnś”

Nowa para formatu okazała się nieoczywistym wyborem, choć niepozbawionym sensu. Piotr Wojdyła to postać znana głównie w kręgach internetowych, choć jego doświadczenie w pracy przed kamerą nie ogranicza się tylko do tego. Zgodnie z informacjami na jego stronie internetowej specjalizuje się w prowadzeniu różnorodnych wydarzeń, w tym także telewizyjnych. Dodatkowo ma doświadczenie aktorskie. Zagrał w serialach takich jak "Papiery na szczęście" i "Zakochani po uszy". Pracował także m.in. w TVP 3 Kraków, gdzie prowadził prognozę pogody i serwis ”Kronika" oraz w telewizji Hello Kraków.

Większe zamieszanie zrobiła jednak Katarzyna Pakosińska, jedna z najpopularniejszych polskich artystek kabaretowych. Jednym z możliwych uzasadnień, dlaczego zaproszono ją do programu w roli prowadzącej, jest chęć poprawy wizerunku programu. Po masowych zwolnieniach dotychczasowych prezenterów ”PnŚ” wyraźnie stracił swoją widownię.

Katarzyna Pakocińska
Katarzyna Pakosińska (fot. KAPiF)
Katarzyna Pakocińska
Katarzyna Pakosińska (fot. KAPiF)

Negatywne reakcje na nowych prowadzących ”Pnś”

Pod postem na Instagramie przedstawiającym Katarzynę Pakosińską i Piotra Wojdyłę pojawiło się mnóstwo negatywnych komentarzy na ich temat. Stali widzowie zarzucają upolitycznienie programu, które argumentują wszystkimi zwolnieniami. Wyraźnie tęsknią za poprzednią obsadą, która ich zdaniem była o wiele bardziej zaangażowana i prowadziła pasmo z pasją. Czekają na wyniki oglądalności, co ich zdaniem może uświadomi ”błędy” produkcji ”Pnś”. Wiele osób pisze, że przestało oglądać program w związku z wymianą prezenterów. 

  • Jak można było zniszczyć tak wspaniałą śniadaniówkę? Tego nie da się już oglądać!
  • Odkąd nie ma starej obsady przestałam oglądać pnś, nie da się oglądać.
  • Nikt nie zastąpi "starej" ekipy, która prowadziła ten program z pasją i zaangażowaniem. A teraz jest jakoś tak sztywno, wszystko wymuszone i wpadka goni wpadkę. I nie ważne kogo jeszcze ściągną do tego programu, to już nie będzie tak fajnie jak kiedyś.
  • Zniszczyliście kawałek historii - piszą internauci na profilu “Pytania na śniadanie”.

Pakosińska i Wojdyła stają więc przed trudnym zadaniem przywrócenia pozytywnego wizerunku i odzyskania sympatii, uznania widzów w momencie, kiedy oglądający absolutnie nie chcą kolejnych zmian. 

Katarzyna Pakosińska (fot. KAPiF)
Katarzyna Pakosińska (fot. KAPiF)