Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Zagadka na mikołajki: Ile Mikołajów widzisz na zdjęciu? Uważaj, łatwo się pomylić
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 06.12.2023 16:49

Zagadka na mikołajki: Ile Mikołajów widzisz na zdjęciu? Uważaj, łatwo się pomylić

Zagadka
canva, goniec rozrywka;Ile Mikołajów widzisz na zdjęciu?

Zagadka, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie, idealnie pasuje do zimowej aury i Mikołajek, które przypadają właśnie dzisiaj, tj. 6 grudnia. Już na pierwszy rzut oka można dostrzec, że na ilustracji znajdują się elementy, które są z nimi blisko związane - kolorowe bombki, szyszki, a przede wszystkim Mikołaje z workami wypełnionymi prezentami. Czy jesteś w stanie przeliczyć je i podać ich prawidłową ilość?

Zagadki jako idealne ćwiczenie mózgu

Mogłoby się wydawać, że ilustrowane zagadki, które można znaleźć w Internecie, są przeznaczone wyłącznie do rozrywki i zajmowania czasu. Okazuje się jednak, że rozwiązywanie ich ma wiele korzyści dla naszego organizmu. Dlaczego?

Otóż wymagają one od naszego mózgu pracy i ogromnego skupienia. Jest to bardzo ważne, ponieważ ten organ potrzebuje nieustannego wysiłku, który pomoże mu jak najdłużej zachować swoją świetność i sprawność. Dodatkowo wspomaga analityczne umiejętności i spostrzegawczość.

Który element na zdjęciu nie pasuje do reszty? Zagadka spędza sen z powiek, wybitni rozwiązują ją w 25 sekund

Zagadka mikołajowa

Wycisz się, oczyść swój umysł i pozbądź się zbędnych myśli, które mogłyby Cię rozpraszać, a następnie wytęż swój wzrok i dokładnie przyjrzyj się zamieszczonej ilustracji. Wpasowuje się ona idealnie w mikołajkowy i zimowy klimat, który powoli wprowadza nas w okres bożonarodzeniowy. 

Na obrazku widać ogrom postaci i symboli, które kojarzą się większości ze Świętami Bożego Narodzenia. Są tu kolorowe bombki, szyszki, ozdobny stroik świąteczny, a także Mikołaje. Skupmy się więc na tych brodatych postaciach w czerwonych strojach. Wytęż wzrok i spróbuj dokładnie ich przeliczyć, a następnie zapamiętaj ten wynik.

Zagadka
canva/goniec.rozrywka;Ile Mikołajów widzisz na zdjęciu?

Zagadka mikołajkowa - rozwiązanie

Być może rozwiązanie tej zagadki wprawiło Cię w niemałe zakłopotanie. Nic w tym dziwnego, w końcu to nie było łatwe zadanie, a kolorowe ilustracje znajdujące się na obrazku nie pomagały w skupieniu się. Na wszelki wypadek przyjrzyj się jeszcze raz na ten malunek. Pamiętaj, że sowa ubrana w czerwony kożuszek nadal jest tylko sową.

A teraz sprawdźmy wynik i ilość Mikołajów - ile udało Ci się ich naliczyć? Jeśli twierdzisz, że na ilustracji jest ich 16, to możemy pogratulować Ci posiadania niemal sokolego oka. Jeśli jednak liczba, jaką podałaś, różni się od tej rzeczywistej, nie masz się czym przejmować. W końcu rozwiązanie tej zagadki było niezwykle trudne.

Tagi: zagadka