Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Który element na zdjęciu nie pasuje do reszty? Zagadka spędza sen z powiek, wybitni rozwiązują ją w 25 sekund
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.12.2023 08:26

Który element na zdjęciu nie pasuje do reszty? Zagadka spędza sen z powiek, wybitni rozwiązują ją w 25 sekund

Zagadka
goniec/canva;Który element na zdjęciu nie pasuje do reszty?

Ta zagadka idealnie pasuje do zimowej aury, jaka w ostatnim czasie zapewne do większości z nas zawitała. Widać na niej, chociażby niedźwiedzie polarne, oprószone śniegiem choinki, ale także coś jeszcze, coś zaskakującego. Jeśli dobrze się przyjrzysz, zauważysz, że jeden element nie pasuje do tego śnieżnego zestawienia. Czy jesteś w stanie w ciągu 25 sekund znaleźć ten szczegół?

Zagadki są idealne, by trenować mózg

Choć mogłoby się wydawać, że internetowe zagadki są tylko rozrywką, która może umilić czas lub pomóc w pozbyciu się nudy, okazuje się, że rozwiązywanie ich łączy się z wieloma właściwościami, które są dla nas bardzo pomocne i bywają potrzebne. 

Dzięki regularnemu rozwiązywaniu zagadek można nie tylko poszerzyć swoje analityczne umiejętności i spostrzegawczość. To jest też świetny trening dla naszego mózgu, który nieustannie potrzebuje bodźców i pracy, by móc jak najdłużej zachować swoja sprawność.

Na zdjęciu ukrył się kot. Widzisz go? Tylko 2 osoby na 10 zauważają zwierzę bez problemu

Czy zauważysz niepasujący szczegół?

Przyjrzyj się zamieszczonej powyżej ilustracji. Na pewno dostrzeżesz znajdujące się na niej niedźwiedzie polarne, uroczo śpiące pingwiny, choinki niemal w pełni oprószone śniegiem, czy też ogromne płatki śniegu, sypiące się z nieba. 

Jak mogą dostrzec czujni obserwatorzy, jeden szczegół nie pasuje do reszty elementów, choć mogłoby się początkowo wydawać inaczej. Wszystko przez jego kolorystykę, która wprawdzie pasuje do zimowych kolorów, w zupełności, jednak z mroźną aurą niewiele ma wspólnego.

Zatem oczyść umysł, skup się i wytęż wzrok. Rozejrzyj się dokładnie po całej ilustracji. Czy uda Ci się znaleźć ten drobny szczegół przed upływem 25 sekund?

Rozwiązanie zagadki

Być może już wiesz, co niepasującego skryło się na powyższej ilustracji. Jeśli w ciągu zaledwie 25 sekund udało Ci się dostrzec znajdującą się na obrazku białą palmę, która, tak jak wcześniej wspominaliśmy, choć jej kolor może kojarzyć się ze śniegiem, nie pasuje do zimowego otoczenia.

Jeśli jednak cały czas szukasz tego drobnego szczegóły, nie przejmuj się. Ukrył się on bardzo dobrze i idealnie zakamuflował. By ułatwić Ci te poszukiwania, otrzymasz od nas pewną podpowiedź: przyjrzyj się uważniej lewemu dolnemu rogowi. Pomiędzy niedźwiedziem a choinką, ukryła się nasza zguba.

Zagadka
goniec/canva; a choinką, ukryła się nasza zguba.

 

Tagi: zagadka