Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Zacznie się w piątek o 20:00, wielka gratka dla widzów. Polsat i TVN przygotowały hity
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 24.05.2024 19:03

Zacznie się w piątek o 20:00, wielka gratka dla widzów. Polsat i TVN przygotowały hity

Pilot TV
fot. Iberion

Dziś polskie stacje telewizyjne przygotowały wyjątkowo ciekawe propozycje dla osób spragnionych filmowej uczty. Do wyboru będą zarówno hollywoodzkie produkcje, jak i prawdziwa muzyczna uczta. Wybór może dla wielu stanowić niemałe wyzwanie. Co zatem warto obejrzeć w piątek 24 maja?

Piątek 24 maja. Co warto obejrzeć?

Tego wieczora widzów czeka prawdziwa muzyczna uczta, która porwie każdego miłośnika rytmów i melodii. Stacje telewizyjne zadbały również o solidną dawkę humoru, emitując kultową polską komedię, która od lat bawi kolejne pokolenia. Dla fanów magii i przygód nie zabraknie emocji, gdyż na ekranie pojawi się pierwsza część sagi o uwielbianym na całym świecie czarodzieju, który swoimi przygodami zyskał serca milionów.

W ten wyjątkowy wieczór z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, a wybór między muzycznymi hitami, klasycznym polskim humorem a czarodziejskimi przygodami może być naprawdę trudny. Szykujcie się na filmowy maraton, który dostarczy niezapomnianych wrażeń i wypełni wieczór rozrywką na najwyższym poziomie.

 

Nagła decyzja ws. hitu TVN. Widzowie nie spodziewali się tak szybkiego końca

Dziś w TV: "Kochaj albo rzuć"

Kazimierz Pawlak (Wacław Kowalski) i Władysław Kargul (Władysław Hańcza) dostają zaproszenie od Johna, aby odwiedzić go w Chicago. W podróży towarzyszy im wnuczka Ania (Anna Dymna). 

Na miejscu dowiadują się, że John zmarł, a wkrótce odbędzie się jego pogrzeb. Zasmucona rodzina spotyka się z adwokatem, który informuje ich, że John zapisał swój majątek rodzinie w Polsce oraz swojej nieślubnej córce, której mają poszukać. 

Na pogrzebie pojawia się Shirley (Duchyll Martin Smith), nieślubna córka Johna, a Kargul i Pawlak nie mogą pogodzić się z faktem, że ich krewna jest ciemnoskóra. Tylko Ania od razu zaprzyjaźnia się z nową ciocią. Podczas uroczystości otwarcia Domu Polonii Kazimierz wygłasza wzruszającą mowę, wspominając swojego zmarłego brata Johna, fundatora placówki. Po załatwieniu wszystkich formalności dziadkowie wraz z Anią wracają do Polski. Film jest ostatnią częścią trylogii opisującej losy Kargulów i Pawlaków.

“Kochaj albo rzuć” - TVP 1, 20:35

Dziś w TV: "Polsat Hit Festiwal 2024"

Jak co roku od ponad 20 lat za sprawą Polsatu Sopot stanie się na dwa dni najbardziej przebojowym miastem w Polsce. Usłyszymy największe hity, które królowały w ubiegłym roku w rozgłośniach radiowych. Na deskach Opery Leśnej wystąpią zdobywcy platynowych i diamentowych płyt. Nie zabraknie też tego, co widzowie lubią najbardziej, czyli jubileuszy. W tym roku świętować będą Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny, Majka Jeżowska i Danzel. Z kolei finałowy, sobotni koncert tegorocznego festiwalu będzie poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu.

Sopockie wieczory poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Kołodziejska, Maciej Dowbor, Maciek Rock, Adam Zdrójkowski oraz Krzysztof Ibisz.

"Polsat Hit Festiwal 2024"- Polsat, 20:00

Dziś w TV: "Harry Potter i kamień filozoficzny"

Osierocony Harry Potter dorasta u swojego wuja Vernona i ciotki Petunii. Krewni nie dbają o niego, a ich syn Dudley ciągle mu dokucza i robi z niego pośmiewisko. Pewnego dnia chlopiec otrzymuje tajemniczy list, jednak krewni nie pozwalają mu go przeczytać,. W dniu swoich jedenastych urodzin Harry dowiaduje się prawdy o swoim pochodzeniu - jest synem czarodziejów, którzy zostali zabici przez potężnego czarnoksiężnika Voldemorta. Ku swojemu zaskoczeniu odkrywa, że odziedziczył po rodzicach niezwykłe zdolności magiczne… i ogromną fortunę.

Harry Potter otrzymuje zaproszenie do Hogwartu, prestiżowej szkoły magii, co całkowicie odmienia jego życie. Na miejscu odkrywa, że w świecie czarodziejów jego nazwisko jest sławne i wszędzie wzbudza ogromną sensację. W szkole zaprzyjaźnia się z Ronem i Hermioną, którzy pomagają mu odkryć tajemnicę kamienia filozoficznego, który jest ukryty w murach akademii. Razem przeżywają wiele przygód, a Harry Potter po raz pierwszy staje przed wyzwaniem zmierzenia się ze swoim największym wrogiem, który zabił jego rodziców. 

"Harry Potter i kamień filozoficzny" - TVN 19:50