Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > Wygrał główną nagrodę w "Milionerach". Zaapelował do Polaków
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 05.04.2024 14:59

Wygrał główną nagrodę w "Milionerach". Zaapelował do Polaków

zwycięzca Milionerów
fot. Player.pl/Dzień Dobry TVN 04.04.24 (screen wideo)

Tomasz Boruch jako siódmy uczestnik w historii teleturnieju "Milionerzy" zdołał odpowiedzieć poprawnie na wszystkie pytania i zgarnąć główną nagrodę. W czwartek 4 kwietnia zwycięzca pojawił się w programie śniadaniowym "Dzień Dobry TVN". Zdradził, na co przeznaczy wygraną, a także zaapelował do obywateli.

Tomasz Boruch kolejnym zwycięzcą w "Milionerach"

Tomasz Boruch w środowym wydaniu teleturnieju "Milionerzy" odpowiedział poprawnie na pytanie za milion złotych. Dołączył tym samym do grona innych wygranych, których w historii programu było zaledwie siedmiu.

Finałowe pytanie brzmiało: W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu? A: w cieśninie Bosfor; B: w Cieśninie Magellana; C: w Cieśninie Kaletańskiej i D: w Cieśninie Beringa.

Tomasz Boruch poprosił o pomoc publiczność, która tylko utwierdziła go w przekonaniu. Mężczyzna bowiem sam zastanawiał się nad zaznaczeniem odpowiedzi D, co ostatecznie uczynił. Hubert Urbański mógł z uśmiechem na ustach wypisać czek na milion złotych po raz 7 w historii teleturnieju "Milionerzy".

O 21:35 miliony Polaków chwycą za piloty i przełączą na TVP1. Na ekranie kultowa komedia

Na co świeżo upieczony milioner wyda pieniądze?

W czwartek 4 kwietnia świeżo upieczony milioner wraz ze swoim przyjacielem Adrianem Czerniakiem, a także prowadzącym "Milionerów" Hubertem Urbańskim pojawili się w programie Dzień Dobry TVN. Tomasz Boruch wyznał, że ostatnie pytanie wywołało u niego sporo emocji i ekscytacji.

Czy stresujące? Nie powiedziałbym - stwierdził.

ZOBACZ: Zwycięzca "Milionerów" ujawnił, na co wyda nagrodę! Podał konkrety

Tomasz Boruch zdradził, na co wyda znaczną część pieniędzy. Jak wyjaśnił, środki w dużej mierze zamierza przeznaczyć na spłatę kredytu mieszkaniowego. 

Zwycięzca "Milionerów" zwrócił się z ważnym apelem do Polaków

Tomasz Boruch prywatnie jest lekarzem weterynarii, dlatego zwierzęta są mu bardzo bliskie. Świeżo upieczony milioner przyznał, że część wygranej chciałby również przeznaczyć na czworonogi. Wystosował także ważny apel do Polaków, zwracając się wprost do kamery.

Jakąś część chciałbym na pewno też przeznaczyć na zwierzaki, albo ze schroniska, albo chore, ponieważ jako lekarz weterynarii uwielbiam zwierzaki. Chciałbym też zaapelować do państwa, żebyście adoptowali niechciane zwierzaki, a nie kupowali rasowe - powiedział Tomasz Boruch.

ZOBACZ: Edyta Zając zadebiutowała w "Dzień Dobry TVN". Widzowie podzieleni

Tomasz Boruch to siódmy zwycięzca w historii teleturnieju "Milionerzy". Wcześniej ta sztuka udała się: Krzysztofowi Wójcikowi w 2010 roku, Marii Romanek w 2018 roku, Katarzynie Kant-Wysockiej w 2019 roku, Jackowi Iwaszko w 2021 roku, a także Tomaszowi Orzechowskiemu w 2022 roku.