Rozrywka.Goniec.pl > Telewizja > "Milionerzy". Kolejny uczestnik wygrał milion złotych
Bartłomiej  Binaś
Bartłomiej Binaś 03.04.2024 21:15

"Milionerzy". Kolejny uczestnik wygrał milion złotych

"Milionerzy"
fot. TVN/"Milionerzy" (03.04.24) screen wideo

Tomasz Boruch z Warszawy stanął w środę 3 kwietnia przed szansą zdobycia głównej nagrody w uwielbianym przez Polaków teleturnieju "Milionerzy". Uczestnik przeszedł jak burza przez niemal wszystkie pytania i usłyszał dziś pytanie za milion złotych, na które udało mu się odpowiedzieć poprawnie. Mamy kolejnego milionera.

"Milionerzy". Kolejny uczestnik usłyszał pytanie za milion złotych

Tomasz Boruch z Warszawy to już kolejny z uczestników teleturnieju "Milionerzy", który usłyszał w ostatnim czasie pytanie za milion złotych i stanął przed szansą zdobycia głównej nagrody. Przypomnijmy, że w odcinku emitowanym 12 marca 2024 roku główną wygraną zdobył Mateusz Żaboklicki.

Wcześniej ta sztuka udała się jeszcze pięciu innym uczestnikom - Krzysztofowi Wójcikowi w 2010 roku, Marii Romanek w 2018 roku, Katarzynie Kant-Wysockiej w 2019 roku, Jackowi Iwaszko w 2021 roku oraz Tomaszowi Orzechowskiemu w 2022 roku.

ZOBACZ: Oni wygrali MILION w "Milionerach". Wiemy, co z nim zrobili!

Tomasz Boruch, który jak burza przeszedł przez niemal wszystkie pytania w odcinku z wtorku 2 kwietnia, stanął więc przed szansą na zostanie 7 milionerem w historii programu.

Rekordzista "Jeden z dziesięciu" ponownie w teleturnieju TVP. Wiadomo, jak mu poszło

"Milionerzy". Tak brzmiało kolejne pytanie za milion złotych

Wczorajsza gra została przerwana przez dźwięk oznaczający koniec programu, dlatego ostatnie pytanie Tomasz Boruch usłyszał właśnie dziś. Uczestnik wykorzystał wczoraj zaledwie dwa z czterech dostępnych kół ratunkowych, m.in. przy pytaniu za 500 tys. zł i był dzięki temu w bardzo korzystnej sytuacji. Do dyspozycji zostały mu dziś dwa koła ratunkowe: pytanie do publiczności, a także zamiana pytania. Uczestnik nie krył, że towarzyszy mu spora ekscytacja.

ZOBACZ: "Milionerzy". Wszyscy zdębieli przy pytaniu za pół miliona

Hubert Urbański w końcu przeczytał pytanie za milion złotych, które brzmiało:

W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane wczorajszą i jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu?

  • A: w cieśninie Bosfor
  • B: w Ciśnienie Magellana
  • C: w Cieśninie Kaletańskiej
  • D: w Cieśninie Beringa

Tomasz Boruch zdecydował się wykorzystać kolejne koło ratunkowe i poprosić o pomoc publiczność. Ta wskazała na odpowiedź D w aż 65 procentach.

"Milionerzy". Mamy kolejnego zwycięzcę

Tomasz Boruch nie ukrywał, że "na 90 procent" wydaje mu się, że poprawna odpowiedź to D - Cieśnina Beringa. Ostatecznie postanowił zaznaczyć tę opcję. W chwili niepewności czekał na to, co powie prowadzący.

Tomku - wypisałem dla ciebie czek. Czek na milion złotych! - oznajmił Hubert Urbański.

Tomasz Boruch poprawnie odpowiedział na finałowe pytanie i został tym samym siódmym MILIONEREM w historii programu! Uczestnik wyraźnie wzruszony odebrał gratulacje od swoich przyjaciół i Huberta Urbańskiego.