Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wstrząsające, nagłe śmierci polskich gwiazd. Nie tylko Gabriel Seweryn odszedł w strasznych okolicznościach [LISTA]
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.12.2023 13:43

Wstrząsające, nagłe śmierci polskich gwiazd. Nie tylko Gabriel Seweryn odszedł w strasznych okolicznościach [LISTA]

Waldemar Goszcz, Robert Leszczyński, Jacek Chmielnik
KAPiF; Nagłe śmierci polskich gwiazd

W ostatnim czasie mediami wstrząsnęła niespodziewana śmierć Gabriela Seweryna, znanego z “Królowych życia”. To nie jest jednak niestety jedyna gwiazda, której życie zostało nagle przerwane, a lista znanych osób jest długa.

Nie żyje Gabriel Seweryn

Wieczorem 28 listopada w mediach pojawiła się smutna informacja, z której wynikało, że na wskutek nagłego zatrzymania krążenia zmarł Gabriel Seweryn, uczestnik programu “Królowe życia”. Początkowo nic nie zapowiadało tego, co miało niebawem nadejść. Wprawdzie tego dnia kuśnierz skarżył się na doskwierające mu duszności, o czym mówił podczas trwania transmisji, nikt jednak nie przewidział, że to będzie ostatnie wspólne spotkanie internautów z celebrytą.

Niestety Gabriel Seweryn nie jest jedyną znaną postacią, która niespodziewana zmarła, a okoliczności śmierci tych osób, nawet pomimo upływu lat, wywołują gęsią skórkę. Czyje zgony również wywołały ogromne poruszenie?

Nie żyje kolejny znany Polak. Był jeszcze młodszy niż Gabriel Seweryn. Wokalista miał zaledwie 52 lata

Znane osoby, które odeszły niespodziewanie

W tym roku minęło 20 lat od tragicznego wypadku, w którym zginął Waldemar Goszcz. Aktor 24 stycznia 2003 roku zasiadł za kierownicą Lancii Lybry, a miejsca pasażerów zajęli Radosław Pazura i Filip Siejka. Na wysokości Ostródy przed Miłomłynem artysta rozpoczął wyprzedzanie busa. Droga była wąska, a z naprzeciwka jechał inny samochód. Aktorowi nie udało się wrócić na swój pas i doszło do wypadku. Waldemar Goszcz zginął na miejscu.

Śmierć Dariusza Siatkowskiego również wywołała ogrom emocji. Aktor wcielający się w rolę Pawła Zawady w sadze “Kogel-mogel” odszedł nagle w hotelu w Turczynie pod Łodzią 11 października 2008 roku. Powstało wiele hipotez dotyczących tego, jak zmarł. Jedną z nich miało być morderstwo, jednak prokuratura wykluczyła tę możliwość. Prowadzący śledztwo stwierdzili, że prawdopodobną przyczyną jego zgonu mogło być przyjęcie zbyt dużej ilości leków na przeziębienie, jednak nigdy nie zostało to potwierdzone przez prokuraturę. Mówiło się, że Dariusz Siatkowski miał zmagać się z depresją, a ukojenia miał szukać w alkoholu i narkotykach.

Waldemar Goszcz
KAPIF; Nagłe śmierci polskich gwiazd

Znane osoby, które niespodziewanie zmarły

1 kwietnia 2015 roku zmarł niespodziewanie Robert Leszczyński. Jak przekazała prokuratura, do jego śmierci doszło na wskutek zaburzeń metabolicznych w przebiegu cukrzycy, a w trakcie badań nie wykryto obecności alkoholu etylowego ani żadnych śladów jakichkolwiek narkotyków. Prawdopodobnie krytyk muzyczny nie wiedział, że choruje na cukrzycę, przez co nigdy jej nie leczył.

Jacek Chmielnik również zmarł tragicznie 22 sierpnia 2007 roku. Prawdopodobną przyczyną jego śmierci było porażenie prądem, do którego doszło podczas pobytu w domku letniskowym. Do wypadku miało dojść w piwnicy budynku, gdzie zepsuła się hydrofornia. Artystę najprawdopodobniej poraził prąd w czasie, kiedy stanął w kałuży wody, a podjęta reanimacja nie przyniosła pożądanego skutku. Jak podał IAR, według policji lekarz nie stwierdził jednoznacznej przyczyny śmierci Jacka Chmielnika.

Jacek Chmielnik
KAPIF;Nagłe śmierci polskich gwiazd
Robert Leszczyński
KAPIF;Nagłe śmierci polskich gwiazd