Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Najpierw Seweryn, a teraz aktor "Klanu". Nie żyje Cezary Szczygielski znany z hitowych seriali TVP
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 29.11.2023 14:23

Najpierw Seweryn, a teraz aktor "Klanu". Nie żyje Cezary Szczygielski znany z hitowych seriali TVP

Nie żyje Cezary Szczygielski
Nie żyje Cezary Szczygielski/Photo by Zoran Kokanovic on Unsplash Go to Zoran Kokanovic's profile Zoran/YouTube / Starostwo Powiatowe w Brzozowie

Smutną wiadomość o śmierci Cezarego Szczygielskiego przekazał w środę przed południem Związek Artystów Scen Polskich w mediach społecznościowych. Przekazano również informację o terminie i miejscu uroczystości pogrzebowych. Uwielbiany aktor miał 82 lata.

Cezary Szczygielski nie żyje. Miał 82 lata

Cezary Szczygielski był aktorem znanym publiczności telewizyjnej m.in. z "Ojca Mateusza", "Klanu", "Na Wspólnej" czy "Na dobre i na złe". Artysta niemal do końca życia pozostawał aktywny zawodowo. Ostatnio wystąpił m.in. w serialu "Bring Back Alice". Swoją obecność zaznaczył także w takich produkcjach jak "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa", "Miłość jest wszystkim" czy "Hiszpanka".

W swoim dorobku miał role w filmach takich jak: "Ubu Król" (2003), "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" (2015) czy całkiem niedawny "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (2020).

Nie żyje Gabriel Seweryn z "Królowych życia". Zmarł w szpitalu w wieku 56 lat

Przekazano szczegóły pogrzebu Cezarego Szczygielskiego

Związek Artystów Scen Polskich smutną informację o śmierci utalentowanego aktora przekazał w środę 29 listopada za pośrednictwem mediów społecznościowych. Aktor znany z licznych polskich produkcji filmowych i serialowych odszedł w wieku 82 lat. ZASP podał także informacje dotyczące pogrzebu artysty, które odbędą się we wtorek 12 grudnia 2023 roku.

Z przykrością zawiadamiamy, że odszedł aktor Cezary Szczygielski. Uroczystości pogrzebowe i odprowadzenie Zmarłego do grobu rodzinnego odbędą się 12 grudnia o godz. 14.00 na Cmentarzu Bródzieńskim (kondukt od kościoła drewnianego). Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy ogromnego współczucia- czytamy w poście Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku.

Cezary Szczygielski - kim był?

Cezary Szczygielski urodził się 25 lutego 1941 roku w Warszawie. Był aktorem, satyrykiem, konferansjerem i animatorem kultury.  W swojej karierze wcielał się również w wiele ról epizodycznych w serialach telewizyjnych. Widzowie mogli podziwiać go "Klanie", "Na Wspólnej", "Pitbullu", "Mamuśkach", "Na dobre i na złe", "Prokuratorze", "Na sygnale", "Belle epoque", "Blondynce", "Stuleciu winnych", "Ojcu Mateuszu", "Gabinecie nr 5" czy "39 i pół tygodnia". Ostatnią rolę zagrał w produkcji HBO "#BringBackAlice" z 2023 roku.

Aktor prywatnie był ojcem Marcina Szczygielskiego, pisarza i dziennikarza, którego matką była Iwona Racz-Szczygielska - jedna z członkiń kultowego zespołu Filipinki. Od 1994 roku jego syn związany jest z popularnym dziennikarzem, Tomaszem Raczkiem. W 2010 roku aktor gościł w "Dzień dobry TVN", gdzie opowiedział o swojej relacji z jedynym dzieckiem.

Uważam, że relacja moja z Marcinem-gejem jest o wiele cieplejsza, niż synów, którzy często zapominają, że mają ojca i matkę - wspominał w programie śniadaniowym aktor.

Tagi: Nie żyje