Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Trzęsienie ziemi w rodzinie królewskiej. Król Karol podjął decyzję
Jakub Adamiak
Jakub Adamiak 04.03.2024 13:37

Trzęsienie ziemi w rodzinie królewskiej. Król Karol podjął decyzję

Król Karol III
AKPA

Niepokojące doniesienia z Pałacu Buckingham. Król Karol postanowił, że podejmie bolesną decyzję. Najbardziej oberwie jeden z jego synów. Najnowsze wieści w tej sprawie poruszają największe brytyjskie media. O co dokładnie chodzi?

Król Karol ciężko chory

Początek lutego nie był zbyt pomyślny dla rodziny królewskiej. To właśnie wtedy na świat wyszła informacja, że brytyjski monarcha zmaga się z nowotworem. Na szczęście chorobę wykryto w miarę wcześnie, natomiast Pałac Buckingham nie ujawnia, o jakiego konkretnie raka chodzi. Karol III spędził w szpitalu trzy dni, a wydarzenia, w których miał brać udział, zostały przełożone na inny termin. Teraz okazuje się, że na dworze królewskim narasta konflikt. Przy okazji choroby, Król podjął ważną decyzję!

Członek rodziny królewskiej nie żyje. Są nowe informacje

Kto następcą Króla Karola?

Pałac Buckingham poinformował, że Król Karol ma dość trwających potyczek pomiędzy synem Harrym i jego amerykańską żoną Meghan Markle. W czasie choroby ojca, nie będzie on pełnił obowiązków członka rodziny królewskiej. Takie stanowisko ma również jego starszy brat i następca tronu, Książę William. Uważa on, że ani Harry'emu, ani jego amerykańskiej żonie nie można ufać. Co warto podkreślić, monarcha rezygnuje z jakichkolwiek bliższych relacji z Harrym

Król Karol III rozpoczął wdrażanie planów, które dotyczą przyszłości monarchii. Chodzi o planowanie sukcesji, z której został wykluczony młodszy syn. Jednak wszystkie szczegóły utrzymywane są w tajemnicy. Mimo to brytyjskie media spekulują, że zły stan zdrowia Karola skłonił go do tego, aby przejęcie rządów przez księcia Williama, odbyło się sprawnie. 

Książe Harry odrzucony przez ojca?

Następnego dnia, po podaniu informacji dotyczącej zdiagnozowania nowotworu u Króla Karola III, książę Harry przyleciał do Londynu z Kalifornii. Chciał spotkać się ze swoim ojcem w wiejskiej posiadłości w hrabstwie Norfolk. Jednak dwór królewski zgodził się tylko na 30-minutowe spotkanie z ojcem w Clarence House w Londynie. Jak donoszą media, Królowa Kamila rozpoczęła przerwę w pełnieniu oficjalnych obowiązków. Ma spędzić kilka dni ze swoim mężem Karolem. 

Rodzina Królewska
JONATHAN BRADY/AFP/East News, Król Karol III wyklucza Harrego z sukcesji do tronu
Rodzina Królewska
Rex Features/East News, Książę Harry stracił zaufanie w rodzinie królewskiej
 
Królowa Camilla EA.jpg
Chris Jackson/WPA Pool/Shutterst, Królowa Camila robi przerwę od pełnienia obowiązków królewskich