Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > "Randka w ciemno": wyszły na jaw kulisy programu. Format był ustawiony! Jacek Kawalec ujawnił szczegóły
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 21.11.2023 14:56

"Randka w ciemno": wyszły na jaw kulisy programu. Format był ustawiony! Jacek Kawalec ujawnił szczegóły

Jacek Kawalec
KAPIF; kadr programu "Randka w ciemno" prod. TVP, 1997 r.; Jacek Kawalec zdradził szczegóły dotyczące "Randki w ciemno"

Przed laty “Randka w ciemno” świętowała triumfy i przyciągała tłumy przed telewizory. Widzowie z ogromną ciekawością wysłuchiwali ciekawych wypowiedzi uczestników. Kto za nie odpowiadał? Jacek Kawalec zdradził zaskakującą prawdę.

Jacek Kawalec - artysta wszechstronnie uzdolniony

Jacek Kawalec szerszemu gronu publiczności znany jest przede wszystkim z roli Tomasza Witebskiego, w którego wcielał się w serialu “Ranczo”. Mimo to aktor może pochwalić się znakomitym dorobkiem scenicznym. Dodatkowo, jak się okazuje, jest wszechstronnie uzdolniony, a swoim talentem chętnie dzieli się z fanami.

Jacek Kawalec miał okazję spełniać się w licznych filmach i serialach, gra na deskach teatralnych, a także świetnie spisuje się jako aktor dubbingowy. Dodatkowo w pełni oddaje się swojej drugiej pasji - muzyce. Na YouTube można znaleźć nagrania, podczas których śpiewa utwory, przede wszystkim rockowe. W ostatnim czasie dołączył do legendarnej Budki Suflera.

Ja nikogo nie zastępuję, chcę tworzyć jakby własną wartość dla tego zespołu. Oczywiście, wiadomo, na koncertach wykonujemy starsze utwory, ale teraz skupiamy się też na śpiewaniu tych nowych rzeczy nagranych niedawno - mówił sktor w rozmowie z Goniec.pl.

Jacek Kawalec porzuci aktorstwo? Wiadomo, co będzie robił

Jacek Kawalec - gwiazda "Randki w ciemno"

Jacek Kawalec zyskał dużą popularność dzięki “Randce w ciemno”, której to był prowadzącym. Emisja programu miała miejsce w Telewizji Polskiej, a format polegał na dobieraniu w pary nieznanych sobie ludzi. Kobieta lub mężczyzna wybierała drugą osobę bez wcześniejszej możliwości zobaczenia jej. Jedną opcją, by przed wyborem poznać partnera lub partnerkę było zadawanie pytań. 

A jak tę pracę wspomina prowadzący? Okazało się, że wprawdzie dzięki “Randce w ciemno” zyskał ogromną rozpoznawalność, to jednak udział w niej sprawił, że przez pewien czas był przede wszystkim tylko z nią utożsamiany, co znacznie ograniczyć mogło jego dalsze propozycje angaży.

Jak prowadziłem “Randkę w ciemno”, to jednocześnie byłem cały czas etatowym aktorem Teatru Polskiego i na co dzień grałem Szekspira, Gombrowicza, Fredrę itd. “Randka w ciemno” była tylko moim dodatkowym zajęciem. Dała mi popularność, rozpoznawalność. Ale z drugiej strony trochę zamykało drogę do innych rzeczy, bo byłem tak, a nie inaczej postrzegany - mówił Jacek Kawalec w rozmowie z Goniec.pl.

"Randka w ciemno" była ustawiona?

Osoba wybierająca mogła poznać uczestników poprzez odpowiedzi na zadawane pytania. Były one niejednokrotnie błyskotliwe, a także zabawne i często wywoływały u widzów uśmiechy na twarzy. Po latach Jacek Kawalec zdradził prawdę na ich temat.

Okazało się, że słowa wypowiadane przez osoby biorące udział w “Randce w ciemno” miały być im odgórnie narzucane przez produkcję i pisane przez redaktorów. Dlaczego tak się działo? Jacek Kawalec uważa, że redakcja tak postanowiła, by zachować poprawność językową. 

Ja uważałem, że lepiej byłoby poświęcić więcej uwagi na znalezienie takich uczestników, którym nie trzeba będzie podsuwać słów, które mają wypowiedzieć - tłumaczył aktor w rozmowie z “Plejadą”.

Spodziewaliście się takiego rozwiązania?

Jacek Kawalec
KAPIF; Jacek Kawalec zdradził szczegóły dotyczące "Randki w ciemno"

Źródło: Plejada, Goniec

Tagi: Aktor TVP