Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Pogrzeb Gabriela Seweryna. Kapłan nie gryzł się w język. "Bez słodkości kochani, bez czułego lizania"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 06.12.2023 22:01

Pogrzeb Gabriela Seweryna. Kapłan nie gryzł się w język. "Bez słodkości kochani, bez czułego lizania"

Gabriel Seweryn
YouTube @Goniec/kadr programu "Królowe życia" prod. TTV; Pogrzeb Gabriela Seweryna. Kapłan nie gryzł się w język

6 grudnia odbył się pogrzeb utalentowanego kuśnierza, Gabriela Seweryna. W ceremonii wzięło udział wiele osób, które z przejęciem i ze łzami w oczach pożegnało “Versace z Głogowa”. Podczas kazania z ust księdza padły poruszające słowa.

Nie żyje Gabriel Seweryn

28 listopada niespodziewanie zmarł Gabriel Seweryn, uczestnik programu “Królowe życia” i utalentowany kuśnierz. Jego nagła śmierć wywołała ogromne poruszenie wśród jego najbliższych, a także osób z polskiego show-biznesu oraz pośród jego fanów, którzy tak licznie obserwowali go w sieci.

Niespodziewane odejście “Versace z Głogowa” zaowocowało niebywałymi kontrowersjami, bowiem kuśnierz na kilka godzin przed śmiercią prowadził transmisję, w której narzekał na złe samopoczucie i ból w klatce piersiowej. W tym czasie również zarzucał ratownikom, że nie chcą mu pomóc.

Na te zarzuty odpowiedział rzecznik pogotowia ratunkowego w Legnicy. Podczas rozmowy z “Faktem” wyjaśnił, że medycy byli gotowi, by ruszyć z pomocą Gabrielowi Sewerynowi, jednak ten miał zachowywać się agresywnie i ratownicy, w trosce o swoje bezpieczeństwo, nie podjęli dalszych działań.

Internauci nie zostawili suchej nitki na medykach. W sieci pojawiło się mnóstwo niepochlebnych komentarzy związanych z ich pracą i opieszałością, jaką mieli według nich się wykazać. Twierdzili, że zachowanie kuśnierza, być może nieco odbiegające od oczekiwanych standardów, mogło wiązać się z obawą o własne zdrowie i życie.

Pogrzeb Gabriela Seweryna. Jego ukochany ledwo trzymał się na nogach z rozpaczy. W sieci pojawiło się nagranie

Pogrzeb Gabriela Seweryna

W środę 6 grudnia odbył się pogrzeb Gabriela Seweryna. Na uroczystości pojawili się najbliżsi kuśnierza, a także osobistości znane ze szklanych ekranów. Niestety na uroczystości zabrakło mamy “Versace z Głogowa”, której stan zdrowia nie pozwalał na wzięcie w niej udziału, o czym informował portal MyGlowow.

Za to w ostatnią drogę Gabriela Seweryna odprowadził jego partner, dla którego zdecydowanie było to jedno z najtrudniejszych przejść, jakie musiał zrobić. Bezsilny na los mężczyzny głośno płakał, a wspierały go dwie kobiety, które trzymając go pod ramiona, pomagały mu w tej trudnej drodze.

Pogrzeb Gabriela Seweryna. Poruszające słowa księdza

Podczas ceremonii pogrzebowej Gabriela Seweryna, ksiądz zdecydował się na emocjonującą przemowę, podczas której zdecydowanie nie gryzł się w język. Było to poruszające i zarazem dogłębnie wnikające w duszę kazanie.

To jest kazanie bez słodkości kochani, bez czułego lizania […] To jest nasze spotkanie w prawdzie z Bogiem. Nigdy nie mamy prawa, jako gorszyciele, którzy spowiadamy się, wypowiedzieć sądu o drugim – który gorszy? Absolutnie nikt z nas nie ma tego prawa […]  – Jeśli nikt się publicznie nie wyparł wiary, nie jest apostatą, heretykiem – ma prawo, jak złoczyńca z dzisiejszej Ewangelii - powiedział ksiądz.

W trakcie kazania duchowny wspomniał również, że kuśnierza miał okazję poznać już wcześniej. Jakiś czas temu spotkali się podczas jednej z uroczystości rodzinnej, na którą obydwaj byli zaproszeni. Kapłan opowiedział o wrażliwości, jaką posiadał “Versace z Głogowa”.

Byłem w tamtym roku na urodzinach wspaniałej osoby w mojej parafii pani Barbary Seweryn. Jak to bywa na uroczystościach rodzinnych oczywiście, pamiętacie? Zawsze się robi jakieś tam zdjęcia. I Gabriel zareagował tak profesjonalnie. Powiedział: Nie róbcie zdjęć. Może to księdzu zaszkodzić, może to księdzu nie odpowiadać. Miał wrażliwość tego, co się dzieje. Dlatego do tej wrażliwości dzisiaj chcemy się odwołać. Do wrażliwości Boga pełnego miłosierdzia. Nie robić szumu, tylko robić hałas u wrót nieba za naszego brata Gabriela - powiedział duchowny.