Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Pilne wieści. Pałac odwołuje spotkania Karola III i Williama. Jest oficjalny komunikat
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 29.05.2024 19:43

Pilne wieści. Pałac odwołuje spotkania Karola III i Williama. Jest oficjalny komunikat

Król Karol III i książę William
fot. AKPA

W ostatnim czasie brytyjska rodzina królewska zmaga się z ogromnymi troskami. Najpierw ogłoszono, że u króla Karola III został wykryty nowotwór, a niedługo po tym księżna Kate wyjawiła, że również zmaga się z rakiem. Teraz pojawiła się informacja, że monarcha oraz książę William odwołują wszystkie spotkania. Co stoi za tą decyzją?

Wielkie problemy w rodzinie królewskiej

Media od kilku miesięcy niemal huczą od problemów, z którymi zmaga się brytyjska rodzina królewska. W lutym przekazano, że król Karol III, zaledwie kilka miesięcy po objęciu tronu, cierpi na nowotwór. W oficjalnym oświadczeniu pojawiła się informacja, że dopóki zdrowie mu na to pozwoli, będzie pełnił swoją funkcję, podkreślając, że syn królowej Elżbiety II wierzy w dobre zakończenie tej sytuacji.

Niedługo po tym oczy fanów brytyjskiej rodziny królewskiej ponownie zwróciły się ku pałacowi. Wszystko za sprawą oświadczenia, które zostało opublikowane w sieci. Na nagraniu można było usłyszeć, jak księżna Kate tłumaczy, że wykryto u niej nowotwór. Żona księcia Williama zdradziła, że poddała się wymaganemu leczeniu, które jest dla niej priorytetem, na równi z rodziną.

Trudno uwierzyć, jakie wykształcenie ma Krzysztof Rutkowski. Wielu wytyka mu jedno

Król Karol III i książę William odwołują oficjalne wyjścia

Choć księżna Kate na czas leczenia i rekonwalescencji zrezygnowała z publicznych wystąpień, król Karol III, w miarę możliwości, dalej pełni powierzone mu zadania. Wspiera go w tym książę William. Obydwaj byli obecni podczas kilku spotkań, a także imprez charytatywnych. 

Pojawiła się jednak informacja przekazana przez rzecznika Pałacu Buckingham, z którego wynikało, że monarcha oraz jego syn rezygnują ze wszystkich spotkań, które mają odbyć się w najbliższym czasie. Dlaczego powzięto taką decyzję?

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowska dodała jedno nagranie i się zaczęło, rozpętała się burza. Pavlović zabrała głos

Znana jest przyczyna rezygnacji z publicznych wystąpień monarchy i księcia Williama

Okazuje się, że decyzja dotycząca rezygnacji z publicznych wystąpień króla Karola III i księcia Williama nie jest przypadkowa - jest za to ściśle związana ze zbliżającymi się w Wielkiej Brytanii wyborami parlamentarnymi. Brytyjska rodzina królewska nie chce angażować się w politykę, dlatego też postanowiono, że na czas, w którym prowadzona będzie kampania wyborcza, monarcha oraz jego syn rezygnują z oficjalnych działań. Jak podkreśla magazyn “People”, decyzja ta jest przemyślana, a za nią stoi chęć nieopowiadania się za żadną ze stron.

W następstwie oświadczenia premiera, ogłaszającego wybory powszechne, rodzina królewska – zgodnie ze zwykłą procedurą – przełoży spotkania, które mogą sprawiać wrażenie rozpraszania lub odwracania uwagi od kampanii wyborczej. Ich Królewskie Mości przesyłają szczere przeprosiny wszystkim osobom, które mogą zostać dotknięte tą sytuacją - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Pałacu Buckingham.