Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ocalone życiorysy: ciało tancerza "TzG" znaleziono w hotelu
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 03.03.2024 09:53

Ocalone życiorysy: ciało tancerza "TzG" znaleziono w hotelu

Cezary Olszewski
Ocalone życiorysy: ciało tancerza "TzG" znaleziono w hotelu. Fot. KAPiF / AKPA

Historia znanego z "Tańca z Gwiazdami" Cezarego Olszewskiego dobitnie pokazuje kruchość ludzkiego zdrowia i życia. Ten młody tancerz, choć miał przed sobą obiecującą karierę, zmarł nagle, a jego ciało zostało znalezione w hotelu. W ramach cyklu "Ocalone życiorysy" wracamy do tragicznych i tajemniczych wydarzeń z 30 października minionego roku. Dlaczego 42-latek odszedł tak wcześnie?

Z kim występował Cezary Olszewski w "Tańcu z Gwiazdami"?

W domu Cezarego Olszewskiego półki uginały się od tanecznych zdobyczy. Był nie tylko wielokrotnym mistrzem Polski, ale zdobywał także wysokie miejsca w zawodach Pucharu Polski i mistrzostw świata. Nie dziwne więc, że to właśnie on dostąpił zaszczytu trenowania celebrytów marzących o zdobyciu Kryształowej Kuli w "Tańcu z Gwiazdami".

Przez trzy lata w ramach popularnego show partnerował m.in. Annie Popek, Grażynie Wolszczak, Dorocie Zawadzkiej i Magdalenie Walach. Z ostatnią z wymienionych zdobył upragnione trofeum, a stało się to w finale 7. sezonu tanecznego formatu.

Utalentowany sportowiec na swoim koncie miał także inne telewizyjne przygody. Gościnnie pokazał się w "M jak miłość" i "Pitbullu". Choć wydawało się, że kariera stała przed nim otworem i mógł liczyć na kolejny łut szczęścia, prawda okazała się inna. Niestety, wszystko wyszło na jaw dopiero po jego dramatycznej śmierci.

Cezary Olszewski Magdalena Walach
Ocalone życiorysy: ciało tancerza "TzG" znaleziono w hotelu. Fot. KAPiF
Maffashion uległa kontuzji podczas treningów! Wycofa się z "TzG"?

Tragiczna śmierć Cezarego Olszewskiego. Jego ciało znaleziono w hotelu

Cezary Olszewski, jak donosiły lokalne media, borykał się z problemami natury osobistej, które w znaczącym stopniu wpływały na jego samopoczucie. Choć początkowo nie wykluczano tego, że targnął się na swoje życie, takie domysły szybko zdementowała prokuratura. Służby wyjaśniły okoliczności zdarzenia, do jakiego doszło w jednym z ostrołęckich hoteli. To właśnie tam, w jednym z pokojów znaleziono ciało nieżyjącego 42-latka.

Nie tylko dla fanów, ale przede wszystkim dla jego rodziny ten nagły zgon był niewyobrażalnym szokiem. Nikt nie spodziewał się, że cieszący się sympatią widzów tancerz odejdzie w tak młodym wieku. Jaka była prawdopodobna przyczyna jego śmierci?

Cezary Olszewski
Ocalone życiorysy: ciało tancerza "TzG" znaleziono w hotelu. Fot. KAPiF

Tajemnica śmierci Cezarego Olszewskiego. Co było prawdopodobną przyczyną zgonu?

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zabezpieczyła hotelowy monitoring i dokonała oględzin miejsca znalezienia zwłok Cezarego Olszewskiego. O fachową konsultację poproszono także biegłego lekarza. Na podstawie przeprowadzonych czynności wysnuto wnioski, które wykluczyły udział osób trzecich. Stało się jasne, dlaczego najprawdopodobniej uczestnik "Tańca z Gwiazdami" zmarł tak nagle.

Ustalono, że zgon prawdopodobnie nastąpił z przyczyn mózgowych, tj. udaru mózgu - przekazano na łamach Super Expressu.

Pogrzeb Cezarego Olszewskiego odbył się 4 listopada 2023 roku. Na cmentarzu pojawiła się nie tylko pogrążona w żałobie rodzina, ale także mnóstwo przyjaciół z show-biznesu. Nie ma wątpliwości, że jego śmierć u wszystkich wywołała głęboki smutek i poskutkowała refleksją na temat tego, że nie warto niczego odkładać na później i cieszyć się życiem takim, jakie jest.

Cezary Olszewski
Ocalone życiorysy: ciało tancerza "TzG" znaleziono w hotelu. Fot. AKPA