Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ocalone życiorysy: Wypił litra i zmarł. Wszyscy wątpili w przypadek
Maja Szewczak
Maja Szewczak 27.02.2024 18:24

Ocalone życiorysy: Wypił litra i zmarł. Wszyscy wątpili w przypadek

Był mistrzem drugiego planu w kultowych filmach PRL
fot.kadr z filmu "Paragon Gola"

Ten polski aktor kojarzony jest przede wszystkim z kultowych filmów PRL-u. Grał w wielu produkcjach Stanisława Barei oraz w serialach  takich jak “Czterej pancerni i pies”. Mężczyzna zmarł w wieku 66 lat. Bliscy twierdzili, że z przyczyn naturalnych, dziś okazuje się, że przed śmiercią wypił litr alkoholu. O kogo chodzi i jaki był prawdziwy powód zgonu? 

Kariera polskiego aktora, mistrza drugiego planu w filmach PRL

Ten charakterystyczny aktor teatralny i filmowy był obdarzony wyjątkowym talentem komediowym. Ciekawe jest to, że swoją karierę zaczął jeszcze w trakcie drugiej wojny światowej. Potem występował w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Warto dodać, że mężczyzna nie zawsze myślał o aktorstwie i nie ukończył też żadnych studiów z tym związanych. 

Na ekranie zadebiutował w filmie “Skarb”, jednak była to tak mało znacząca rola, że podczas premiery przegapił moment, w którym on występował. Do historii  polskiego filmu przeszły jego monologi z filmów Stanisława Barei oraz innych produkcji z PRL-u. Zasłynął również z seriali takich jak “Czterej pancerni i pies”, czy “Droga”. Jego kariera trwała aż 45 lat. 

Według jednego z jego bliskich przyjaciół, reżysera Janusza Zaorskiego, aktor zrobił to celowo, aby skrócić swoje życie.

To się stało, jak jego partnerka wyjechała na sympozjum naukowe do innego miasta. Gdy wróciła — Ziutek był w mieszkaniu martwy. Sekcja wykazała, że wypił około litra wódki. A był przecież po poważnym udarze. Nie chcę wyrokować, bo nie wiem, to tylko moje domniemanie, ale moim zdaniem Ziutek popełnił samobójstwo - twierdził Zaorski w książce Dajbora.

Grób Józefa Nalberczaka
Jozef_Nalberczak_grave_close_up.jpg: Cezary Piwowarskiderivative work: Hiuppo, CC BY-SA 3.0 
Potocka długo ukrywała poważną chorobę. "Czołgałam się do toalety"

Choroba zmarłego polskiego aktora

Ten polski aktor mimo wielu zawodowych sukcesów, posiadał wiele prywatnych problemów. W jego życiu pojawiło się kilka ważnych kobiet i romansów. Pewnego razu zakochał się w młodszej o kilkanaście lat kobiecie, która niedługo potem go zostawiła dla innego. Mężczyzna bardzo to przeżył i trudno było mu się z tym pogodzić. 

To był dopiero początek złych wieści dla artysty, ponieważ dowiedział się potem o swojej poważnej chorobie. W rozmowie z Bogdanem Kuncewiczem wyznał, że był wtedy w naprawdę kiepskim stanie.

Miałem zator płuc. Było już ze mną bardzo źle. Ale całe życie walczyłem i tę chorobę  też zwalczę - przyznał aktor 

fot.kadr z filmu “Paragon Gola” ; Poważna choroba aktora 

Kim jest aktor, który przed śmiercią wypił litr alkoholu?

Aktor jakiś czas przed śmiercią dostał udaru krwotocznego, po którym miał duże problemy z poruszaniem się, a nawet mówieniem. Wtedy całkowicie musiał porzucić swoją karierę, chwilę później wpadł w depresję. Mowa oczywiście o Józefie Nalberczaku. Przyczyną jego choroby mógł być styl życia aktora, który miał problemy z alkoholem i palił papierosy. 

Nalberczak zmarł w grudniu w 1992 roku, został znaleziony w  swoim warszawskim mieszkaniu. Rodzina gwiazdy PRL-u twierdziła, że zmarł z powodu choroby. Sekcja zwłok 66-latka wykazała, że mężczyzna wypił litr alkoholu, co mogło spowodować zgon.

 

Tagi: gwiazdy PRL Aktor