Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nowe wieści o Danucie Holeckiej. Prezenterka odejdzie z "Wiadomości", ale pozostanie w TVP? Tego widzowie mogli się nie spodziewać
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 01.12.2023 16:41

Nowe wieści o Danucie Holeckiej. Prezenterka odejdzie z "Wiadomości", ale pozostanie w TVP? Tego widzowie mogli się nie spodziewać

Danuta Holecka
kadr programu "Wiadomości" prod. TVP; Danuta Holecka odchodzi z TVP?

Danuta Holecka to niepodważalna gwiazda “Wiadomości”, jednak w mediach wciąż mnożą się doniesienia o jej rzekomym odejściu z “Wiadomości”. Dziennikarka ma zniknąć z programu już 12 grudnia. Czy to oznacza, że prezenterka całkowicie rezygnuje ze współpracy z TVP?

Danuta Holecka twarzą TVP

Danuta Holecka w tym roku świętuje 30-lecie pracy w Telewizji Polskiej. Swoją karierę rozpoczęła od bycia reporterką w Senacie, a kilka lat później została prowadzącą “Wiadomości”. Występowała również w TVP Info oraz TVP3.

Dziennikarka 1 maja 2019 roku została szefową flagowego programu informacyjnego Telewizji Polskiej, a tę nominację otrzymała z rąk ówczesnego prezesa stacji, Jacka Kurskiego. Wszystko działo się w czasach rządów Prawa i Sprawiedliwości. Dodatkowo wielu widzów zarzucało Danucie Holeckiej brak obiektywizmu, a nawet nad wyraz narzucanie promowania partii rządzącej.

Z ostatniej chwili, Danuta Holecka już nie pojawi się w TVP? Jej dni są policzone

Danuta Holecka znika z TVP?

Danuta Holecka zniknie z “Wiadomości”? Jak twierdzi portal natemat.pl, bazując na dwóch niezależnych, a zarazem anonimowych źródłach, umowa z prezenterką miała zostać już rozwiązana, a sama dziennikarka ma zniknąć z anteny 12 grudnia br., za porozumieniem stron. Jej okres wypowiedzenia ma trwać rok, podczas którego cały czas otrzymywałaby swoje wynagrodzenie.

Serwis postanowił skontaktować się z Danutą Holecką. Ta jednak nie chciała udzielić mu komentarza, choć początkowo doniesienia związane z jej odejściem z programu informacyjnego określiła jako “bzdurę”.

Co dalej z przyszłością Danuty Holeckiej?

Jak przekazała “Gazeta Wyborcza”, odejście Danuty Holeckiej z “Wiadomości” nie oznacza, że prezenterka całkowicie znika z Telewizji Polskiej. Okazuje się, że dziennikarka ze stacją ma podpisane dwie umowy, a w ostatnim czasie została rozwiązana tylko jedna z nich.

Chodzi o tę na firmę D.D.H. Studio "V" – to umowa B2B, opiewała na 50 tys. zł miesięcznie za prowadzenie 10-11 wydań "Wiadomości" TVP w miesiącu. Jak się dowiadujemy na Woronicza, umowa została rozwiązana 30 listopada, Holecka ma prowadzić dziennik do 12 grudnia - przekazała “Gazeta Wyborcza”.

Media nieoficjalnie podawały, że może to być nawet 12 miesięcy, czyli w sumie 600 tys. zł. Ale Holecka ma nadal etat w TVP – to blisko 20 tys. zł brutto – jako kierowniczka "Wiadomości". I ta umowa nadal obowiązuje. Czyli Holecka przestaje prowadzić program, ale nadal będzie szefową dziennika - czytamy.

Danuta Holecka
KAPIF; Danuta Holecka zniknie z TVP?

Źródło: Na Temat, Gazeta Wyborcza