Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Nie żyje aktorka "Barw szczęścia". Grała w kultowych polskich filmach
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 06.12.2023 17:39

Nie żyje aktorka "Barw szczęścia". Grała w kultowych polskich filmach

Mirosława Krajewska-Marczewska
Nie żyje aktorka "Barw szczęścia"/Photo by Mike Labrum on Unsplash/AKPA

W środę 6 grudnia przekazano smutne wieści z aktorskiego świata - uwielbiana aktorka, którą ostatnio mogliśmy podziwiać w "Barwach szczęścia" zmarła w wieku 83 lat. Mirosława Krajewska-Marczewska miała w swoim dorobku kilkadziesiąt ról filmowych i dubbingowych w uwielbianych produkcjach.

Nie żyje Mirosława Krajewska-Marczewska. Miała 83 lata

Mirosława Krajewska-Marczewska zmarła 6 grudnia w wieku 83 lat. Choć ostatnio grywała głównie w serialach pokroju "Barw szczęścia", to w swoim dorobku miała również role w kultowych dziś filmach, w tym w słynnym "Brunecie wieczorową porą". Smutne wieści przekazały dzieci artystki: Katarzyna Kozak i Marcin Marczewski.

Mirosława Krajewska-Marczewska nie żyje. Popularna aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa zmarła 6 grudnia w wieku 83 lat - poinformowały Polską Agencję Prasową pociechy artystki.

Gabriel Seweryn zmarł po NZK. Co to oznacza? Przeżywa zaledwie jedna na 10 osób

Mirosława Krajewska-Marczewska. Kim była?

Aktorka, która urodziła się w Warszawie 11 września 1940 roku i w 1962 r. ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Artystka przez lata swojej działalności miała okazję występować w kultowych produkcjach - najmłodsi z kolei mogą znać jej głos z licznych ról dubbingowych w popularnych filmach dla dzieci.

Mirosława Krajewska-Marczewska na swoim koncie miałą role w takich filmach, jak "Brunet wieczorową porą", w którym wcieliła się w Irenę Kowalczyk, siostrę Anny Roman czy "I ty zostaniesz Indianinem", gdzie wcieliła się w rolę Kubiakowej, czy "Jak być kochaną" jako siostra zakonna Noela. Oglądaliśmy ją także m.in. w "Sekrecie" Romana Zaluskiego (Teresa Korta-Kwiatkowska, była kochanka  Lewickiego), "Sam pośród miasta" Haliny Bielińskiej.

Mirosława Krajewska-Marczewska - dorobek filmowy

W dorobku artystki znaleźć możemyu również kilkadziesiąt mniejszych ról filmowych i dubbingowych, czyli na przykład pani burmistrz Ktosiowa w filmie "Grinch", babci Ginny w filmie "Co wiecie o swoich dziadkach?", babci sprzedawcy lodów z filmu "Jill i Joy", wróżce Florze w filmie "Jej wysokość Zosia", wiedźmie w "Merida Waleczna" czy staruszce z filmu "Pingwiny z Madagaskaru: Misja Świąteczna".

Mirosława Krajewska-Marczewska w latach 1962-1964 występowała w Teatrze Śląskim w Katowicach, natomiast później, do 1997 roku, związała się ze sceną Teatru Dramatycznego w Warszawie. W 1974 roku artystka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Mirosława Krajewska-Marczewska
AKPA

Mirosława Krajewska-Marczewska

Źródło: PAP

Tagi: Nie żyje