Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Michał Wiśniewski uniknie więzienia? Wiemy, w jaki sposób chce wymigać się od odsiadki
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 04.12.2023 17:31

Michał Wiśniewski uniknie więzienia? Wiemy, w jaki sposób chce wymigać się od odsiadki

Michał Wiśniewski
Michał Wiśniewski uniknie więzienia? Fot. kadry z kanału YouTube @Michał Wiśniewski

Wieloletnia kariera Michała Wiśniewskiego może zakończyć się pobytem w więzieniu. Fani lidera Ich Troje martwią się z powodu kłębiących się nad nim problemów prawnych i niekorzystnego wyroku sądu w głośnej sprawie z 2006 roku.  Nieoczekiwanie głos zabrał mecenas gwiazdora i rzucił na tę kwestię nowe światło. Czy wizja odsiadki się oddala?

Michał Wiśniewski w tarapatach

Michał Wiśniewski od samego początku kariery nie czuł potrzeby skrywania się ze swoim życiem prywatnym. Wielbiciele wiedzą o nim sporo, a matrymonialne wzniesienia i porażki zbudowały jego wizerunek. Niestety, od kilku miesięcy artysta musi się martwić czymś więcej, niż opieką nad nowo narodzonym potomkiem. 

Autor hitu "Powiedz" boryka się ze sporym stresem, ponieważ wpadł w poważne kłopoty prawne. Kilka tygodni temu sąd wydał bowiem niekorzystny dla niego wyrok. Został oskarżony o niekorzystne rozporządzanie mieniem o znacznej wartości. O czym dokładnie mowa?

Nie tylko wyrok sądu. Michał Wiśniewski ma kolejne problemy. Straci fortunę

Michał Wiśniewski skazany przez sąd

Michał Wiśniewski miał nie spłacić pożyczki w kwocie 2,8 miliona złotych, którą 17 lat temu zaciągnął w spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej SKOK Wołomin. Za taki wyczyn zgodnie z paragrafem grozi nawet… 10 lat więzienia. Wymiar sprawiedliwości nie był jednak aż tak surowy. 

Sąd Okręgowy Warszawa-Praga uznał wokalistę za winnego i skazał go na półtora roku pozbawienia wolności, karę wynoszącą 80 tysięcy złotych oraz zwrot kosztów procesowych. Czy czerwonogłowy celebryta rzeczywiście trafi za kratki? Jego reakcja nie pozostawia wątpliwości, jednak na horyzoncie pojawiły się nowe okoliczności. 

Michał Wiśniewski uniknie więzienia? Jego mecenas zabrał głos

Choć Michał Wiśniewski zapowiedział w mediach, że odwoła się od tej decyzji, od miesiąca nic w tej sprawie się nie dzieje, a apelacja nadal nie została złożona. Nieoczekiwanie głos w tej sprawie zabrał mecenas piosenkarza. Obrońca na łamach mediów społecznościowych swojego klienta przypomniał, że nad opracowaniem wspomnianego dokumenty pieczołowicie pracuje cały sztab tęgich głów.

Pragnę w pierwszej kolejności poinformować, iż wspomniany wyrok jest nieprawomocny i zostanie złożona od niego apelacja, nad którą pracujemy z zespołem prawników. Nie sposób zgodzić się z motywami sądu podanymi w uzasadnieniu wyroku - dowiadujemy się.

Reprezentant członka grupy Ich Troje dodał, że wszelkie szczegóły zostaną przekazane opinii publicznej dopiero po załatwieniu formalności w sądzie. 

Zwracam się z gorącym apelem do mediów o wstrzemięźliwość w wyrażaniu opinii i nieferowanie wyroków. Prawomocny wyrok w tej sprawie zostanie dopiero wydany. Do tej chwili pan Michał Wiśniewski jest osobą niewinną w świetle prawa - podsumował prawnik.

Jak sądzicie, czy Michał Wiśniewski zdoła wykaraskać się z tego potrzasku i nie trafić do więzienia? Fani gwiazdora nie ukrywają, że jego niepewna przyszłość spędza im sen z powiek.