Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Niesłychane, czym zajmuje się Jacek Łągwa z Ich Troje. By zdobyć zawód, zapisał się do szkoły
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 03.12.2023 14:15

Niesłychane, czym zajmuje się Jacek Łągwa z Ich Troje. By zdobyć zawód, zapisał się do szkoły

Jacek Łągwa
KAPiF;Niesłychane, czym zajmuje się Jacek Łągwa z Ich Troje

Jacek Łągwa do tej pory znany był przede wszystkim jako piosenkarz, a także kompozytor największych hitów zespołu Ich Troje. Choć zyskał dzięki temu ogromną rozpoznawalność, postanowił zrobić coś więcej, dzięki czemu ma nowy fach w ręku. Żeby to osiągnąć, musiał powrócić do nauki.

Jacek Łągwa zdobył rozpoznawalność dzięki zespołowi "Ich Troje"

Jacek Łągwa został członkiem zespołu “Ich Troje” od samego początku jego trwania. Nic dziwnego, że tak się stało, w końcu miłością do muzyki pałał już od dziecka. Ukończył szkołę muzyczną, a następnie swój talent rozwijał w kultowej formacji na czele z Michałem Wiśniewskim. Choć przez lata trwania zespołu wokalistki kilkukrotnie się zmieniały, Jacek Łągwa nierozłącznie trwał, elektryzując słuchaczy swoim głosem.

Czas pandemii znacznie zmienił jego pogląd na muzykalność i życie z twórczości. Gdy okazało się, że koncerty z tego powodu muszą zostać wstrzymane, wokalista postanowił zadbać o zawód, który mógłby przynieść mu stały dochód, zapewniając przy tym stabilizację.

Gdy przyszła pandemia, nie graliśmy i zostałem zupełnie bez pracy, postanowiłem poszukać sobie nowego zajęcia. Napisałem więc CV i poszedłem do urzędu pracy, by zarejestrować się jako bezrobotny  - mówił w rozmowie z “Faktem”.

Michał Wiśniewski ujawnił, dlaczego Ich Troje tak często zmieniało wokalistki. Maski opadły, wszystko jest jasne

Jacek Łągwa postanowił się nieco przebranżowić

Gdy Jacek Łągwa zdał sobie sprawę z tego, że z nową pracą nie będzie tak łatwo, jak mogłoby się początkowo wydawać, postanowił coś zmienić w swoim życiu. Zapisał się do szkoły dla dorosłych i podjął się nauki w zawodzie elektryka. Już niebawem kończy ją, czeka go również egzamin państwowy. Dzięki zdobytym uprawnieniom muzyk będzie mógł zawitać do domów swoich fanów, by zakładać nowe instalacje elektryczne, a także skontrolować te już zamontowane. Dodał również, że tą dziedziną interesuje się od dziecka.

Zapisałem się do szkoły dla dorosłych w zawodzie technik elektryk, kończę ją w styczniu i czeka mnie egzamin państwowy. Równolegle zrobiłem już uprawnienia SEP, to są uprawnienia, które dają mi możliwość pracy w nowym zawodzie, mogę więc zakładać ludziom prąd w domach i robić całą elektrykę. Do tego mogę robić pomiary odbiorcze instalacji elektrycznych i pomiary kontrolne, bo ludzie często zapominają, że mają obowiązek co 5 lat zrobić przegląd instalacji elektrycznej. To może zrobić elektryk z uprawnieniami, który może wystawić protokół, a ja to już mogę robić - powiedział artysta.

To nie jest koniec edukacji Jacka Łągwy?

Wygląda na to, że nie jest to koniec edukacji Jacka Łągwy. Muzyk ewidentnie wziął sobie do serca zmiany, jakie sobie postanowił, dlatego tez poszedł o krok dalej. Niedawno w social mediach pochwalił się, że został studentem Politechniki Łódzkiej na Wydziale Elektrotechniki.

Kryzys wielu średniego objawia się na różne sposoby. Ja na przykład w wieku 54 lat… zostałem studentem Politechniki Łódzkiej, a dokładnie: Wydziału Elektrotechniki. W 2024 roku juwenalia będę oglądał z drugiej strony sceny - przekazał piosenkarz.

Źródło: “Fakt”, Instagram