Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Martyna Wojciechowska wstrząśnięta śmiercią Lizy. Wydała apel
Maja Szewczak
Maja Szewczak 01.03.2024 22:57

Martyna Wojciechowska wstrząśnięta śmiercią Lizy. Wydała apel

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska wstrząśnięta śmiercią Lizy, fot. AKPA, vesnaandjic / canva.com

Martyna Wojciechowska nie boi się głośno wyrażać swoich opinii. Często zabiera głos w kwestiach społecznych i próbuje uświadamiać Polaków w wielu tematach. Tym razem zaapelowała do ludzi po śmierci Lizy, która została brutalnie zgwałcona w centrum Warszawy. 

Martyna Wojciechowska nie boi się poruszać ważnych tematów

Martyna Wojciechowska zadebiutowała w telewizji, mając zaledwie 19 lat. Co ciekawe, najpierw jako modelka, a dopiero później jako prezenterka. Trafiła do programu “Automaniak”, w którym była prowadzącą. W kolejnych latach angażowała się w bardziej lifestylowe projekty, aż pewnego dnia rozpoczęła realizację serii podróżniczej “Kobieta na krańcu świata”. 

Wojciechowska to nie tylko pasjonatka motoryzacji i podróży. Co ciekawe, uwielbia również wspinaczkę wysokogórską. Warto zaznaczyć, że jest drugą Polką, która zdobyła wszystkie najwyższe góry siedmiu kontynentów. Na tym jednak nie kończy się jej działalność, bowiem założyła również własną fundację o nazwie Unaweza, a także regularnie angażuje się w liczne akcje społeczne. Nie boi się poruszać ważnych tematów, uświadamiać ludzi, a także brać udział w licznych projektach. 

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska, fot. KAPiF
Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska, fot. KAPiF
Pogrzeb Aleksieja Nawalnego. Żona i córki podjęły radykalny krok

Śmierć Lizy

W ostatnich dniach polskie media żyją okropną zbrodnią, do której doszło w centrum Warszawy. Przypomnijmy, że w nocy z soboty na niedzielę Liza, z pochodzenia Białorusinka, została bestialsko napadnięta przez 23-letniego Polaka. 

Mężczyzna, który skrył swoją twarz pod kominiarką, napadł na Lizę, przystawił nóż do gardła, wciągnął na klatkę schodową, a tam dusił i gwałcił. Ukradł kobiecie również portfel i zbiegł z miejsca zdarzenia. Obecnie przebywa w areszcie. 

Martyna Wojciechowska zaapelowała po śmierci Lizy

Liza została odnaleziona dopiero kilka godzin po zdarzeniu. Trafiła do szpitala, gdzie oddychała przy pomocy respiratora. Niestety mimo prób lekarzy nie dało się jej uratować. Odeszła 1 marca. 

Ogromne kontrowersje w sprawie wzbudza fakt, że podczas napadu wokół Lizy i mężczyzny znajdowali się przechodnie. Żaden z nich miał nie zareagować. Głos w tej sprawie zabrała Martyna Wojciechowska, która na swoim Facebooku opublikowała zdjęcie zmarłej i zaapelowała do ludzi, by zawsze reagowali w sytuacjach, gdy komuś dzieje się krzywda. 

REAGUJ!!! Numer 112 może uratować czyjeś życie! Liza miała 25 lat i głowę pełną marzeń. DZISIAJ ZMARŁA. Lekarze walczyli o Jej życie kilka dni, po ataku i brutalnym gwałcie, którego dokonał 23-letni Polak. Liza pochodziła z Białorusi, w naszym kraju miała status uchodźczyni. Kamery monitoringu uchwyciły sprawcę podążającego za Lizą, która w nocy z soboty na niedzielę wracała do domu po spotkaniu z przyjaciółmi. Ale to nie jedyne, co uchwyciły kamery. Na zarejestrowanym obrazie widoczni są także przechodnie. […] Żadna z przechodzących osób nie zareagowała. Nikt nie wezwał pomocy. Nie znajduję słów… NIE BĄDŹ OBOJĘTNY. REAGUJ - napisała Martyna Wojciechowska.