Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Mandaryna zamieszkała w kontenerze. Tak dziś żyje była żona Michała Wiśniewskiego
Patryk Idziak
Patryk Idziak 05.07.2024 18:36

Mandaryna zamieszkała w kontenerze. Tak dziś żyje była żona Michała Wiśniewskiego

Mandaryna
fot. KAPiF

Mandaryna była niegdyś jedną z największych gwiazd estrady, a jej życie śledził niemal każdy. Dzisiaj druga żona Michała Wiśniewskiego nie jest już tak rozchwytywana w show-biznesie. Trochę się u niej pozmieniało.

Głośny związek Michała Wiśniewskiego z Mandaryną

Mandaryna, a właściwie Marta Wiśniewska, swoją wielką karierę sceniczną zaczynała jako tancerka i choreografka zespołu Ich Troje. Związała się z Michałem Wiśniewskim, liderem zespołu, a ich ślub transmitowano na żywo w telewizji na antenie TVN. Wkrótce na świat przyszło dwoje najstarszych dzieci Michała Wiśniewskiego – Xavier Michał i Fabienne Marta. W 2006 roku, po czterech latach małżeństwa, doszło do rozwodu.

Polski aktor przeszedł poważną operację. Musi wszystko zaczynać od początku

Wielka kariera Mandaryny i jej stopniowy upadek

W 2003 roku odbyły się nagrania do programu “Jestem, jaki jestem”, w którym wystąpiła wspólnie z mężem, opowiadając o ich życiu prywatnym. Zaśpiewała tam dwa utwory, m.in. “Stand by Your Man” i w jej głowie narodził się pomysł, by covery wykonywać na szerszą skalę. Pseudonim “Mandaryna” powstał od panieńskiego nazwiska Mandrykiewicz.

W ciągu następnych lat wychodziły jej piosenki, które głównie stanowiły własne interpretacje znakomitych utworów zagranicznych muzyków. W końcu jednak zaczęły pojawiać się głosy, że być może artystka wycofa się z koncertowania. W 2013 oficjalnie ogłosiła zakończenie kariery. Na scenę wróciła dopiero w 2018 roku, ale jej gwiazda nigdy już nie zabłysła, jak dawniej.

Mandaryna mieszka w kontenerze

Mandaryna świetnie odnalazła się w sztuce performance'u, czyli ukazywaniem zmagań artysty ze światem wewnętrznym poprzez ulotne działania na scenie, jak na przykład gwałtowne ruchy połączone z dobrą grą świateł i osadzeniem w konkretnej przestrzeni. Dla zobrazowania – w mediach krążyło niedawno nagranie performance'u, na którym mężczyzna próbował dojść na szczyt schodów, ale po nastąpieniu na każdy stopień spadał i cofał się o krok.

Poza życiem zawodowym Mandaryna spędza miłe chwile ze swoim partnerem, Adrianem Szlażewiczem. Otworzyli razem nawet wspólny biznes polegający na wynajmowaniu kontenerów przerobionych na domki letniskowe. W ostatnim czasie sami w nim zamieszkali.