Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Lidl i Biedronka z żywymi choinkami. Klienci aż robią zdjęcia cenom. Nie zgadniecie, ile kosztuje jodła kaukaska!
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 09.12.2023 18:10

Lidl i Biedronka z żywymi choinkami. Klienci aż robią zdjęcia cenom. Nie zgadniecie, ile kosztuje jodła kaukaska!

Biedronka Lidl choinka
Lidl i Biedronka z żywymi choinkami. Fot. Marek BAZAK/East News / mat. prasowe Lidl Biedronka

Święta tuż-tuż, więc Polacy coraz śmielej rozglądają się za choinkami. Okazuje się, że można je kupić w Lidlu i Biedronce. Pozostaje zatem pytanie, w którym z popularnym dyskontów będą tańsze? Jedna z klientek postanowiła to sprawdzić. Z jakimi wnioskami zakończyła zakupy?

W Lidlu i Biedronce pojawiły się choinki

Choć inflacja nieco zwolniła, to wciąż ceny zatrważają wielu Polaków. W tym roku świąteczne zakupy pochłoną kilkaset złotych, o wiele więcej niż kilka lat temu. Portfel uszkodzą także wydatki na świąteczne drzewka.

Do tej pory choinki najczęściej kupowano na bazarze lub u leśniczego. Czytelniczka “Faktu” sprawdziła, czy istnieje jeszcze tańsza opcja. Na jakie ceny poszukiwanych roślin napotkała w Lidlu i Biedronce? Nie obyło się bez zaskoczeń.

Dino rozdaje produkty za darmo i jeszcze obniża ceny! Specjalna oferta tuż przed świętami

Ile kosztuje choinka w Lidlu?

Klientka zamieszkująca Mazowsze w pierwszej kolejności odwiedziła Lidla. Gdy tylko przekroczyła próg sklepu, jej oczom ukazał się prawdziwy choinkowy róg obfitości. W miejscu na towary sezonowe stało bowiem kilka różnych drzewek i każdy mógł znaleźć coś odpowiadające wymaganym gabarytom.

Najmniejsza, czyli wysoka zaledwie na 16 cm propozycja to świerk conica, który można sobie sprawić za 34,99 zł. Pokaźniejszy świerk w doniczce (wysokość od 80 cm do 100 cm) to wydatek rzędu 46,99 zł. Najwyższa zaś, bo mierząca 120-145 cm, jest jodła kaukaska. Choinkę również można kupić z donicą, jednak trzeba zapłacić 79,99 zł. Jak sytuacja wygląda w konkurencyjnej Biedronce?

Lidl Biedronka choinka
Lidl i Biedronka z żywymi choinkami. Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Święta 2023. Ceny choinek w Biedronce

Klientka porównała ceny z Lidla i Biedronki. W jej choinkowym zestawieniu drugi z wymienionych wypada taniej. W sklepach portugalskiej sieci oprócz czteropędowej gwiazdy betlejemskiej w doniczce o średnicy 12 cm (16,99 zł) można kupić dwa różnej wielkości drzewka w atrakcyjniejszych kwotach. 

Świerk kiełkujący (w doniczce, wysokość między 60 a 90 cm) kosztuje 39,99 zł. Informacje zawarte w najnowszej gazetce potwierdzają również, że jodła kaukaska cięta (150-175 cm) może udekorować salon na święta za 59,99 zł. Zaskoczeni?

Lidl Biedronka choinka
Lidl i Biedronka z żywymi choinkami. Fot. Piotr Molecki/East News

Źródło: Fakt, Biedronka