Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Pokazała swój patent na piękną choinkę. To nagranie wywołało w sieci burzę. 2,5 mln odsłon!
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 06.12.2023 20:47

Pokazała swój patent na piękną choinkę. To nagranie wywołało w sieci burzę. 2,5 mln odsłon!

choinka
TikTok @rhema.br;Pokazała swój patent na piękną choinkę

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i czas spędzony wspólnie z najbliższymi przy blasku choinki. A co zrobić, by zachować czystość sztucznego drzewka? Tiktokerka pokazała swój patent, jednak jej pomysł nie wszystkim przypadł do gustu.

Niektórzy wybierają sztuczne choinki

Zaczął się grudzień - czas nostalgii, a zarazem radości, przepełniony oczekiwaniem na Święta Bożego Narodzenia. To właśnie wtedy wiele rodzin spotka się ze swoimi najbliższymi przy stole i wśród blasku lampek znajdujących się na choince, przełamie się opłatkiem, a następnie skosztuje przysmaków przygotowanych specjalnie na ten ważny dzień. 

Choinki są często kością niezgody wśród ich posiadaczy. Niektórzy nie wyobrażają sobie bożonarodzeniowego okresu bez żywego świerka, pachnącego lasem i z igiełkami dość mocno muskającymi dłonie podczas jego ubierania. Inni za to wolą wybrać sztuczne świąteczne drzewko, które nie trzeba wyrzucać dość szybko na śmietnik, bądź szukać mu miejsca, gdzie można je posadzić. Tylko czy na pewno choinka z tworzywa sztucznego to pójście na łatwiznę, jak niektórzy uważają?

Zagadka na mikołajki: Ile Mikołajów widzisz na zdjęciu? Uważaj, łatwo się pomylić

Tiktokerka zdradziła swój sekret na czystą choinkę

Nie da się ukryć, że choinki wykonane z tworzywa sztucznego mogą posłużyć swoim właścicielom przez wiele lat i nieustannie cieszyć ich nienagannym wyglądem. Po dłuższym czasie użytkowania ich mogą jednak być nieco zakurzone bądź ubrudzone. Co wówczas powinno się zrobić? Pokazała to jedna z tiktokerek.

Zamieściła w sieci krótki filmik, na którym pokazała, jak rozbiera choinkę na części. Następnie te rozłożone fragmenty świątecznego drzewka umieściła w wannie i solidnie spryskała detergentami. Wypełniła ją wodą i dolała płynu do naczyń, umyła gałązki, po czym obficie je spłukała. Na sam koniec odstawiła je do wyschnięcia. Potem czekało już tylko na moment, aż w końcu zostanie pięknie ozdobione.

Mycie choinki wywołało sprzeczne opinie

Nagranie, które zamieściła tiktokerka, wywołało niemałe poruszenie wśród internautów. Szybko pojawiły się dwa obozy: jeden składał się z osób, które również myją drzewko, zanim zawieszą na niej świąteczne ozdoby, zaś w drugim znaleźli się ludzie, którzy nie widzą sensu w czyszczeniu choinki. Ten drugi jednak przyciągnął znaczną liczbę zwolenników. A Ty czyścisz swoje świąteczne drzewo, zanim dumnie stanie przystrojona bombkami i lampkami?

  • Niektórzy ludzie mają tyle czasu
  • Prędzej kupię kolejne drzewko, niż ktoś zobaczy, jak czyszczę je w wannie
  • Nie bez powodu przechowujemy je w gigantycznej plastikowej torbie. Bez kurzu, bez brudu
Tagi: TikTok