Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Legenda polskiej telewizji nie żyje. Widzowie uwielbiali słynną "Chmurkę"
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 08.12.2023 07:40

Legenda polskiej telewizji nie żyje. Widzowie uwielbiali słynną "Chmurkę"

Elżbieta Sommer
Nie żyje legenda polskiej telewizji, fot. kadr z "Pogody", TVP, 2000r., Andre Moura / canva.com

7 grudnia media obiegła przykra wieść. Nie żyje uwielbiana przez widzów pogodynka, która przez blisko cztery dekady spełniała się w Telewizji Publicznej. Odeszła w wieku 87 lat. W ostatnich latach gwiazda odcięła się od medialnego szumu i nie udzielała się publicznie. Smutne informacje przekazał zięć ulubienicy widzów. 

Nie żyje legenda polskiej telewizji

Gwiazdy telewizji dawnych lat, mimo że nie są aktywne zawodowo, wciąż wzbudzają sympatię wielu Polaków. Na przestrzeni lat w Telewizji Polskiej występowało liczne grono prezenterów, dziennikarzy i spikerów, jednak jedynie wąskie grono na stałe zapisało się w historii polskich mediów. 

Niewątpliwie jedną z nich jest słynna “Chmurka”. Ulubienica widzów cieszyła ich swoimi występami przez blisko cztery dekady. Niespodziewanie, 7 grudnia, do mediów dotarła przykra informacja o jej śmierci. Smutne wieści przekazał zięć gwiazdy. 

Podczas pogrzebu Gabriela ksiądz ujawnił, co wydarzyło się rok temu na urodzinach jego mamy. Duże zaskoczenie

Kim była Elżbieta "Chmurka" Sommer?

Elżbieta Sommer, znana również jako “Chmurka", przyszła na świat w 1936 roku. Swoją przygodę z telewizją rozpoczęła pod koniec lat 50., dzięki czemu zyskała rozpoznawalność w całym kraju. Co ciekawe, tuż przed rozpoczęciem pracy w mediach, spełniała się jako inspektor w Dowództwie Wojsk Lotniczych. Zmiana branży okazała się strzałem w dziesiątkę, a widzowie pokochali pogodę prowadzoną właśnie przez Sommer. 

Elżbieta z wykształcenia była meteorologiem, a więc nic dziwnego, że w tak klarowny sposób potrafiła przekazywać widzom informacje o pogodzie. Dodatkowo pracowała także w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Kiedy “Chmurka” dołączyła do telewizyjnej obsady, szybko pojawiły się plotki na temat jej rzekomego konfliktu z ówczesnym prezenterem pogody, Czesławem Nowickim, znanym również jako “Wicherek”. 

Tępił mnie, aż doszedł do wniosku, że mu nie zagrażam, jestem kobietą i zapowiadam pogodę w swoim stylu. Pod koniec nawet się zaprzyjaźniliśmy - wspominała w jednym z wywiadów “Chmurka”.

Polacy żegnają Elżbietę Sommer

Informacja o śmierci Elżbiety Sommer wstrząsnęła Polakami. Jako pierwszy otwarcie powiedział o niej Jurek Kozak, zięć prezenterki. 

Dziś rano zmarła moja teściowa, telewizyjna "Chmurka", Elżbieta Sommer - napisał w mediach społecznościowych. 

Sieć zalała masa kondolencji i słów wsparcia dla najbliższych. Nie zabrakło również wspomnień oraz nostalgii, w którą popadli internauci, przypominający sobie telewizyjne występy “Chmurki”. 

  • Nieodżałowana i niezastąpiona nigdy i przez nikogo Chmurka! Mam to szczęście pamiętać! Serdeczne wyrazy współczucia dla bliskich!
  • Pamiętam Panią… Klasa i elegancja.
  • Wspaniała Pani Chmurka. I niezapomniany duet z Panem Wicherkiem.
  • Pokój jej duszy - czytamy w komentarzach pod postem opublikowanym przez TVP. 
Elżbieta Sommer
Elżbieta Sommer nie żyje, fot. kadr z "Pogody", TVP, 2000r.

Źródło: Plejada