Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Rutkowski zmarł zbyt wcześnie. Jego hity śpiewają do dziś
Maja Szewczak
Maja Szewczak 23.02.2024 15:03

Krzysztof Rutkowski zmarł zbyt wcześnie. Jego hity śpiewają do dziś

Krzysztof Rutkowski
Krzysztof Rutkowski zmarł zbyt wcześnie, fot. kadr z programu "Dzień Dobry TVN", Canva

Ten gwiazdor disco polo przerwał swoją karierę ze względu na chorobę, która niestety go pokonała. Krzysztof Rutkowski zmarł 23 lutego 2017 roku. Tworzył muzykę, którą śpiewają aż do dziś. Jego hity to m.in. “Tarzan” i “Promienie”, wciąż cieszące się popularnością. 

Krzysztof Rutkowski zmarł za wcześnie

Krzysztof Rutkowski był wielką gwiazdą muzyki disco polo. Mężczyzna znany był również pod pseudonimem “Tarzan Boy”, ponieważ właśnie tak nazwał swój pierwszy zespół. W 1996 roku wydał razem z nim debiutancki album “Kaligula”, który potem uzyskał status złotej płyty. Mimo wszystko był to ich ostatni sukces jako grupa, ale za jakiś czas artysta reaktywował ją jako jednoosobowy projekt. 

Rutkowski zmarł 23 lutego 2017 roku i został pochowany na cmentarzu w Zgierzu. Co ciekawe, śmierć piosenkarza natchnęła jego były zespół do ponownej działalności. Powstał nawet teledysk, w którym występuje w postaci ducha. 

Wyemitują "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Kiedy i gdzie oglądać?

Krzysztof Rutkowski przegrał walkę z chorobą

Krzysztof Rutkowski w ostatnich latach swojego życia zmagał się z poważną chorobą. Podczas operacji przepukliny wykryto u niego śluzaka otrzewnej. Wtedy musiał zakończyć swoją muzyczną karierę i zająć się swoim zdrowiem. Gwiazdor był nawet gościem w programie “Dzień Dobry TVN”, gdzie opowiadał o walce z ciężkim nowotworem. Za pośrednictwem programu zorganizowano nawet zbiórkę pieniędzy na jego leczenie.

Jakiś czas temu u wokalisty disco polo "Tarzan Boy" Krzysztofa Rutkowskiego zdiagnozowano raka - śluzaka otrzewnej. Szansą dla niego jest kosztowna operacja. Sam nie jest w stanie jest sfinansować, ponieważ - mimo sukcesów w latach 90. XX w. - przez niekorzystne kontrakty nie zarobił wielkich pieniędzy. By utrzymać rodzinę, jeździł ciężarówką i był kierowcą autobusów w Łodzi - czytamy na stronie “Dzień Dobry TVN”.

Ostatecznie celebryta nie poradził sobie z chorobą i odszedł w wieku 56 lat. Była to tragiczna wiadomość dla jego fanów, którzy nie mogli pogodzić się z faktem, że już nigdy nie wypuści nowego kawałka, który stanie się kolejnym hitem disco polo. 

Krzystof Rutkowski, fot. kadr z programu “Dzień Dobry TVN”

Piosenki Krzysztofa Rutkowskiego są śpiewane aż do dziś

Mimo że Krzysztof Rutkowski zmarł kilka lat temu, jego kawałki dalej są wspominane i śpiewane na wielu imprezach. Piosenki takie jak “Kaligula”, “Tarzan”, czy “Promienie” zrobiły dużą furorę i do dzisiaj są bardzo popularne, a ich wyświetlenia na YouTube tylko wzrastają. 

Pożegnanie z Krzysztofem było ciężkie nie tylko dla rodziny, ale również dla jego zespołu oraz fanów. Grób gwiazdy jest zadbany i wciąż stale odwiedzany. Można na nim zobaczyć jego zdjęcie z mikrofonem, co świadczy tylko o tym, jak bardzo był związany z muzyką. 

Źródło: Dzień Dobry TVN