Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Wyemitują "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Kiedy i gdzie oglądać?
Maja Szewczak
Maja Szewczak 23.02.2024 13:16

Wyemitują "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Kiedy i gdzie oglądać?

Tomasz Komenda
fot. KAPIF, kadr z filmu "25 niewinności. Sprawa Tomka Komendy", AKPA

21 lutego zmarł Tomasz Komenda, który 18 lat spędził w więzieniu. Skazano go za gwałt i zabójstwo nieletniej, czego tak naprawdę nie popełnił. Dostał odszkodowanie i zadośćuczynienie w wysokości 13 milionów złotych, lecz nic nie sprawiło, że mężczyzna zapomniał o swojej trudnej przeszłości. Na podstawie jego historii powstał film “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, który już niedługo zostanie wyemitowany. Gdzie i kiedy oglądać?

Tomasz Komenda niewinnie skazany

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu za czyn, którego tak naprawdę nie popełnił. Chodzi o gwałt i zabójstwo nieletniej. Gdy Sąd Najwyższy rozpatrzył sprawę ponownie, wyszło na jaw, że w zakładzie karnym wyrok odsiaduje niewłaściwy człowiek. Jednak na to było już za późno, bo skazany zdążył spędzić już dobre kilkanaście lat za kratkami. 

Gdy Tomek wyszedł na wolność, w ramach odszkodowania i zadośćuczynienia przyznano mu 13 milionów złotych. Opuścił więzienie, mając 41 lat, a w trakcie odsiadki przeżył prawdziwe piekło. Żadna suma pieniędzy nie pozwoliła mu zapomnieć o swojej ponurej przeszłości. 

Urodziny synka Joanny Opozdy i Królikowskiego. Kogoś zabrakło

Tomasz Komenda nie żyje

Ostatnio do mediów trafiła informacja, że Tomasz Komenda zmarł nieoczekiwanie z samego rana w wyniku długiej i ciężkiej choroby. Tę smutną wieść potwierdził dziennikarz  “Uwagi!” Grzegorz Głuszak, dawniej wierny przyjaciel mężczyzny. 

Tomek zmarł z samego rana. Wiem, że od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem, natomiast nie chciałbym wypowiadać się na ten temat. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył od pewnego czasu - przyznał  Głuszak

Tomek niegdyś sam wyznał, że choruje i leczy się, jednak miał nadzieję na powrót do zdrowia. 

Jestem na chemii, włosy mi już odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz ni  ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci - powiedział kilka miesięcy przed śmiercią w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

fot. KAPIF; Tomasz Komenda nie żyje 

Kiedy i gdzie będzie można obejrzeć film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"?

Na podstawie historii Tomka Komendy nagrano film, który skupia się okrutnym losie mężczyzny. “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” zostało wyreżyserowane przez Jana Holoubka, który zaznaczył, że zależało mu na pokazaniu prawdziwych emocji bohatera. W rolę Tomasza wcielił się Piotr Trojan, a w matkę mężczyzny Agata Kulesza.

Film zostanie wyemitowany już 23 lutego o godzinie 20:00 na TVN, zamiast hitu “Joker”.  Dotychczas był on tylko dostępny na  platformach streamingowych, takich jak "Polsat Box Go". Będziecie oglądać? 

fot. kadr z filmu “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”