Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Monika Olejnik pożegnała Tomasza Komendę. "Tragiczny koniec"
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 22.02.2024 10:43

Monika Olejnik pożegnała Tomasza Komendę. "Tragiczny koniec"

Tomasz Komenda i Monika Olejnik
KAPiF; Monika Olejnik pożegnała Tomasz Komendę

O Tomaszu Komendzie zrobiło się głośno w 2018 roku, gdy został zwolniony z więzienia po niesłusznym odsiedzeniu 18 lat za zbrodnie, której nie popełnił. Niestety mężczyzna po spędzeniu zaledwie sześciu lat na wolności zmarł, a jego śmierć obiegła media. Ponure wieści nie umknęły również uwadze osobom, które miały okazję go poznać. Tomasza Komendę pożegnała Monika Olejnik.

Tomasz Komenda nie żyje

W 2004 roku Tomasz Komenda został niesłusznie skazany za zgwałcenie i zabójstwo 15-letniej Małgosi. Do zbrodni miało dojść w Miłoszycach w noc sylwestrową 1996/1997. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, po czym został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. W ramach zadośćuczynienia i odszkodowania otrzymał blisko 13 milionów złotych. Pieniądze przyjął, jednak otwarcie mówił, że nie są one w stanie wynagrodzić mu czasu spędzonego w więziennych murach.

21 lutego 2024 roku dziennikarz TVN Grzegorz Głuszak przekazał smutne informacje. Dotyczyły one śmierci Tomasza Komendy. Mężczyzna zmarł w wieku 46 lat. Media wcześniej informowały, że miał on zmagać się z nowotworem płuc.

Tomasz Komenda
fot. KAPIF; Monika Olejnik pożegnała Tomasza Komendę
Piotr Trojan zagrał Tomasza Komendę. Tak go pożegnał

Powstał film na podstawie historii Tomasza Komendy

Historia Tomasza Komendy była niezwykle smutna i brutalna, przez co wzbudzała ogromne zainteresowanie. W 2020 roku, zaledwie dwa lata po opuszczeniu przez mężczyznę więziennych murów, powstał film pt. “25 lat niewinności. Sprawa Tomasza Komendy” w reżyserii Jana Holoubka. Główną postać odegrał Piotr Trojan, zaś w rolę walczącej o sprawiedliwość matki Agata Kulesza.

Produkcja sprawiła, że Polacy jeszcze dokładniej poznali wstrząsającą historię Tomasza Komendy, o którym swego czasu mówił cały kraj. Jego przedwczesne odejście poruszyło mnóstwo serc, przede wszystkim rodziny i najbliższych. Sieć zalała masa wpisów, które upamiętniają i wspominają mężczyznę. Na taki krok zdecydowała się również Monika Olejnik, która miała okazję poznać go osobiście. 

Monika Olejnik pożegnała Tomasza Komendę

Historia Tomasza Komendy była niezwykle poruszającą i chwyciła za serce wiele osób, w tym Monikę Olejnik, która miała okazję poznać mężczyznę przed kilkoma laty. Była również na premierze filmu opowiadającym o jego trudnej przeszłości.

Dziennikarka zamieściła w sieci krótki, lecz poruszający wpis, w którym wspominała 46-latka. Zdradziła, że po premierze produkcji był niezwykle szczęśliwy. Poinformowała również, jak bardzo cieszył się, że niebawem zostanie ojcem.

Pamiętam, jak Tomek Komenda był szczęśliwy po premierze filmu „25 lat niewinności…” w reżyserii @jan_holoubek. Oświadczył się,
powiedział publiczności, że spodziewają się dziecka. Pamiętam wzruszenie mamy Tomka. Tragiczny koniec krótkiego szczęścia. Żegnaj - napisała Monika Olejnik na Instagramie pod wspólnym zdjęciem.