Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Krzysztof Rutkowski wie, gdzie ukrywa się Sebastian Majtczak? "Są sposoby, by go zatrzymać"
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 02.10.2023 15:51

Krzysztof Rutkowski wie, gdzie ukrywa się Sebastian Majtczak? "Są sposoby, by go zatrzymać"

Krzysztof Rutkowski Sebastian Majtczak
Wojciech Olkusnik/East News / Facebook @Polska Policja

Krzysztof Rutkowski ogłosił, że zaangażuje się w poszukiwania Sebastiana Majtczaka, sprawcę tragicznego wypadku na autostradzie A1, w wyniku którego żywcem spłonęła trzyosobowa rodzina. Słynny polski detektyw ujawnił szczegóły swojej misji i w przeciwieństwie do policji nie bał się szumnych zapowiedzi o powodzeniu przedsięwzięcia. Jaki plan wobec uciekiniera Sebastiana Majtczaka ma Krzysztof Rutkowski?

Krzysztof Rutkowski zaangażuje się w sprawę Sebastiana Majtczaka

Krzysztof Rutkowski słynie z tego, że bierze udział w poszukiwaniu sprawców przestępstw, o których mówi się głośno w mediach. Chociaż jego metody są uznawane za kontrowersyjne, to znany detektyw ma na koncie kilka sukcesów, m.in. nakłonienie Katarzyny Waśniewskiej do przyznania się do winy. 

Krzysztof Rutkowski ogłosił, że zamierza odnaleźć Sebastiana Majtczaka, wobec którego policja tuż po wypadku zachowywała się zbyt opieszale i pozwoliła mu uciec z kraju. 

- Od wielu osób odbieram telefony z prośbą o pomoc w schwytaniu tego człowieka.  Zdecydowałem, że skoro jest tak duże zapotrzebowanie społeczne, zajmę się tym - cytuje Super Express.

- Zrobię to całkowicie za darmo. Pan Jezus by się na mnie obraził, gdybym miał za to wziąć jakiekolwiek pieniądze. Nasze biuro stać na to, by prowadzić działania, które doprowadzą do jego zatrzymania w Polsce lub za granicą - zapowiedział Krzysztof Rutkowski., który podzielił się także swoim komentarzem na temat niezbyt skutecznych działań policji. Co miał jej do zarzucenia?

Rodzina zginęła na A1. Firma tuningowa wydała oświadczenie w sprawie BMW

Poszukiwany Sebastian Majtczak. Krzysztof Rutkowski ocenił pracę policji

Krzysztof Rutkowski odniósł się do pogłosek, jakoby Sebastian Majtczak wraz z żoną uciekł najpierw do Niemiec, a stamtąd na  Dominikanę. Były uczestnik "Tańca z gwiazdami" zauważył, że organy ścigania nie wydały odpowiedniego listu gończego, dlatego sprawca wypadku na autostradzie A1 może żyć w poczuciu, że w egzotycznym kraju polski wymiar sprawiedliwości może go nie dosięgnąć. 

- Dlatego potrzebny jest międzynarodowy list gończy Interpolu. Europejski Nakaz Aresztowania w takim wypadku nie ma zastosowania. Są jednak sposoby, by go zatrzymać i sprowadzić do Polski - dodał tajemniczo. Czy Krzysztof Rutkowski rzeczywiście wie, jak schwytać Sebastiana Majtczaka?

Krzysztof Rutkowski na tropie Sebastiana Majtczaka

Krzysztof Rutkowski podjął decyzję, że w najbliższym czasie wraz ze swoją ekipą uda się na Dominikanę. Ma tam rozpocząć intensywne poszukiwania i sprowadzić Sebastiana Majtczaka do ojczyzny. 

- Szczegółów nie zdradzę. Bierzemy pod uwagę również inne miejsca, gdzie poszukiwany może przebywać. Prawdopodobnie dysponuje dużą gotówką, co pozwoli mu na skuteczne ukrywanie się przed organami ścigania, ale nie przed nami. Zrobię wszystko, żeby go dopaść - obiecał detektyw popularny agent. Jak sądzicie, czy Krzysztof Rutkowski rzeczywiście odnajdzie Sebastiana Majtczaka?

Źródło: Super Express