Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Jerzy Połomski ukrywał to przez lata. Dopiero tuż przed śmiercią wyjawił sekret swoich włosów
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 26.05.2024 15:27

Jerzy Połomski ukrywał to przez lata. Dopiero tuż przed śmiercią wyjawił sekret swoich włosów

Jerzy Połomski
fot. KAPIF

Jerzy Połomski cieszył się dużą rozpoznawalnością, jednak rzadko opowiadał o swoim życiu prywatnym. A co o nim wiemy? Okazuje się, że artysta miał kilka ciekawych tajemnic, a wiele z nich dotyczyło jego wyglądu.

Jeży Połomski nie żyje

Jerzy Połomski zmarł 14 listopada 2022 roku w wieku 89 lat. Ostatnie miesiące swojego życia spędził w Domu Artystów Weteranów w Skolimowie, do którego miał trafić na skutek pogarszającego się stanu zdrowia.

Jerzy miał infekcję. Jego organizm nie poradził sobie z zakażeniem, które wdało się do jego organizmu - tłumaczyła menadżerka artysty, Violetta Lewandowska, w rozmowie z “Super Expressem”.

Jerzy Połomski spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w Alei Zasłużonych. Ceremonia pogrzebowa miała charakter państwowy.

Jeschke i Żudziewicz mieli wypadek w drodze do Sopotu. Ujawnili porażające kulisy

Tajemnica fryzury Jerzego Połomskiego

Wprawdzie Jerzy Połomski uważany był za amanta polskiej sceny muzycznej, jednak nie związał się z żadną kobietą na stałe. Co jakiś czas pojawiały się pogłoski dotyczące jego rzekomych romansów, a nawet małżeństw, lecz muzyk zaprzeczał tym doniesieniom. Niegdyś w rozmowie z “Super Expressem” zażartował, że swój świetny wygląd zawdzięcza, że w życiu brak mu stresu. Swoją wypowiedź argumentował faktem, że to wszystko za sprawą tego, że nie jest związany z żadną kobietą.

Fani artysty zachwycali się nie tylko jego wyglądem, ale także bujną, idealnie ułożoną fryzurą. Okazuje się jednak, że to nie były jego prawdziwe włosy, lecz peruka. Przyznał się do tego dopiero w 2016 roku.

Ludzie mówili: "Ma perukę na głowie - co to jest za artysta?", a ja musiałem się trochę ratować. Bez peruki nie wychodziło mi jako amantowi, a głos miałem, właśnie jak amant. Nie robiło mi to żadnej różnicy, nie robiłem z tego sprawy, nigdy w sumie o tym nie mówiłem, teraz robię to po raz pierwszy - zdradził w rozmowie z “Super Expressem”.

ZOBACZ TAKŻE: Waldek z "Rolnik szuka żony" zostanie ojcem. Znamy płeć dziecka

Tajemnice Jerzego Połomskiego

Nie tylko peruka była tajemnicą Jerzego Połomskiego. Maria Szabłowska w rozmowie z “Panią” zdradziła, że artysta był bardzo cichy i nieszczególnie towarzyski, przez co praktycznie miał przyjaciół. Przyznała, że był bardzo tajemniczy. 

To jednak nie jest koniec ciekawostek na jego temat. Okazuje się, że wokalistka lekko utykał, przez co na scenie zawsze się kołysał. Dodatkowo odczuwał kompleksy dotyczące niskiego wzrostu, dlatego też zakładał buty na obcasie, dzięki którym zyskiwał kilka dodatkowych centymetrów. Ponadto zawsze przed wyjściem do publiczności, dbał o to, by wyglądać elegancko - zawdzięczał to nie tylko odpowiednim strojom, ale także makijażowi, który pojawiał się na jego twarzy. 

Poza tym był estetą i dbał o własny wizerunek. Takie miał podejście - artysta ma zawsze dobrze wyglądać - zdradziła Maria Szabłowska.

Co ciekawe, Jerzy Połomski tak naprawdę nazywał się Jerzy Pająk. Do zmiany nazwiska miał go namówić jego ulubiony wykładowca.