Rozrywka.Goniec.pl > Lifestyle > Ile płatków śniegu widzisz na zdjęciu? Większość osób myli się o jeden
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 04.12.2023 10:37

Ile płatków śniegu widzisz na zdjęciu? Większość osób myli się o jeden

Zagadka
fot. rozrywka.goniec.pl/canva.com; Ile płatków śniegu widzisz na zdjęciu?

Za oknem zimowa aura i pełno śniegu. Mroźna aura sprzyja spędzaniu czasu pod kocem, z ciepłą herbatą w ręku. A może tak ten czas umilić sobie zagadką, która wymaga niemałego skupienia? Spójrz na obrazek i spróbuj policzyć śnieżki, które są na nim widoczne. Ile udało Ci się ich odnaleźć?

Zagadki, to idealny trening dla mózgu

Choć niektórzy uważają, że ilustrowane zagadki są wyłącznie rozrywką, które świetnie spisują się przy pozbyciu się nudy i umileniu sobie czasu, mają też inne, zbawienne właściwości. Są bardzo pomocne i potrzebne. Dlaczego?

Okazuje się, że regularne i systematyczne rozwiązywanie zagadek może poszerzyć analityczne umiejętności i wspomóc spostrzegawczość. To jednak nie jest koniec. Jest to świetny trening dla mózgu, który potrzebuje pracy, a także bodźców i ćwiczeń, by móc jak najdłużej zachować swoją sprawność. 

Na zdjęciu ukrył się kot. Widzisz go? Tylko 2 osoby na 10 zauważają zwierzę bez problemu

Ile śnieżek widzisz na zdjęciu?

Zima w pełni trwa. Za oknem zapewne większość z nas może dojrzeć śnieg, skrzypiący pod nogami od mrozu. A gdyby tak rozwiązać zagadkę, idealnie wpasowującą się w panującą aurę? By poznać jej odpowiedź, potrzeba wysiłku, który pewnie niejedną osobę rozgrzeje.

Przyjrzyj się ilustracji, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Jej błękitne tło wypełnione jest płatkami śniegu, które, choć kształt mają taki sam, różnią się rozmiarami. A teraz oczyść umysł, wycisz się, wytęż wzrok i skup się, a następnie spróbuj przeliczyć śnieżki. Ile ich dostrzegłaś? To zadanie nie należy do najprostszych.

Zagadka
fot. rozrywka.goniec.pl/canva.com; Ile płatków śniegu widzisz na zdjęciu?

Rozwiązanie zagadki

Zapewne liczenie płatków śniegu, które znajdują się na ilustracji, wymagało od Ciebie ogromu skupienia i wysilenia umysłu. W końcu tło, na którym się one znajdują, może być męczące dla oczu i mylące. Błękit przeplatany białymi plamkami, a wśród nich śnieżki - ten widok może nieco mylić nasz mózg.

Ile płatków śniegu udało Ci się dostrzec na zamieszczonej ilustracji? Prawidłowa odpowiedź, to 12. Czy właśnie tyle ich znalazłaś? Jeśli ta liczba różni się od tej rzeczywistej, to mimo wszystko nie masz się czym przejmować. To było naprawdę trudne zadanie.

Tagi: zagadka