Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Ile kosztuje komunia u Magdy Gessler? Za taką kwotę można urządzić małe wesele
Kacper Kulpicki
Kacper Kulpicki 29.04.2023 11:27

Ile kosztuje komunia u Magdy Gessler? Za taką kwotę można urządzić małe wesele

Magda Gessler
Kapif

Przyjęcie komunijne w lokalu Magdy Gessler to marzenie wielu rodziców. Niestety, nie wszyscy mogą sobie pozwolić na takie luksusy. Ile trzeba zapłacić, by imprezę po pierwszej komunii świętej spędzić w wygodnych wnętrzach restauracji "U Fukiera"? Kwoty są wyższe, niż na wielu weselach. 

Komunia 2023. Znane restauracje mają wolne terminy

Maj to miesiąc, w którym odbywają się przyjęcia komunijne w całej Polsce. Rodzice odchodzą od tradycyjnego przygotowywania biesiady w domu i decydują się na usługi restauracji. Chociaż wiele z lokali terminy miało zarezerwowane już na początku roku, w niektórych są jeszcze wolne terminy. 

Wynika to z faktu, że w popularnych lokalach są zaporowe ceny i organizacja przyjęcia komunijnego może być wydatkiem, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Ile kosztuje rodzinny spęd w owianej dobrą sławą restauracji Magdy Gessler?

Skandal na pogrzebie w polskim mieście. Chcieli pochować złą osobę

Ile kosztuje komunia u Magdy Gessler? Cena za "talerzyk" zwala z nóg

Magda Gessler lubi rozpływać się nad jakością usług świadczonych w swoim mateczniku, czyli warszawskiej restauracji "U Fukiera". Lokal jest znakomicie zlokalizowany, mieści się w samym centrum stołecznej Starówki. Jak zapewnia gospodyni "Kuchennych ewolucji", pracują tam najwyższej klasy kucharze oraz kelnerzy, którzy są tak profesjonalni, że umieją stać się niemal niewidzialnymi. 

Rodzice, którzy zdecydują się na rezerwację majowego terminu w restauracji gwiazdy TVN, poniosą jednak spore koszty. Całe przedsięwzięcie może bowiem kosztować więcej, niż małe wesele. Aby móc wygodnie rozsiąść się przy suto zastawionych stole “U Fukiera” i doznać kulinarnej ekstazy, trzeba wysupłać z portfela ponad 300 złotych od osoby.

"Talerzyk" w wersji standardowej to koszt 330 złotych, a najdroższa opcja to aż 390 złotych od jednego gościa. Istnieje możliwość wyboru menu tradycyjnego oraz wegetariańskiego. Jeśli zatem na przyjęciu komunijnym pojawi się np. 20 członków rodziny, trzeba liczyć się z kosztem rzędu 6600 złotych, o opłacie za torb, albę i inne dodatki nie wspominając. Jakie dania wchodzą w zakres tej luksusowej usługi?

Komunia u Magdy Gessler. Menu z najwyższej półki

Komunijna uroczystość u Magdy Gessler to prawdziwa feeria smaków. Na talerzach może znaleźć się pierś z kaczki długo marynowana w rozmarynie podana na wyrazistym sobie śliwkowym, której towarzyszyć będą pyszne buraczki concasse oraz tradycyjne kopytka sowicie okraszone masłem. 

Pierwszym daniem droższej wersji komunijnego menu (390 zł od osoby) jest rumiany rosół uwarzony na wielu mięsiwach z jarzynami, w którym znajdą się także zgrabne kluseczki przyrządzone domowym sposobem. 

Ponadto pierwszokomuniści będą mogli spróbować carpaccio z polędwicy marynowanej w imbirze i pieprzu oraz innych dań kuchni staropolskiej. Jak sądzicie, czy te przysmaki rzeczywiście są warte swojej ceny? Mamy pewne wątpliwości, czy świeżo upieczeni komuniści nie woleliby nieco mniej wymagających, acz bardziej dostosowanych do nich potraw. 

 

Źródło: WP