Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazda Papa Dance apeluje o pomoc. Trwa walka o zdrowie
Maja Szewczak
Maja Szewczak 27.02.2024 21:05

Gwiazda Papa Dance apeluje o pomoc. Trwa walka o zdrowie

Gwiazda Papa Dance apeluje o pomoc
fot.KAPIF; Gwiazda Papa Dance apeluje o pomoc

Papa Dance to polski zespół, który działa już w branży muzycznej od około czterdziestu lat. Przez ten czas zgromadzili ogromną ilość fanów, którzy teraz mają możliwość pomóc jednemu z członków grupy. Okazało się, że jeden z założycieli poważnie zachorował i przerwał swoją karierę. Zaapelował o pomoc.

Papa Dance na topie

Papa Dance to zespół założony w 1984 roku i do tej pory wydał już cztery albumy studyjne. Grupa niegdyś zawiesiła swoją działalność, jednak wznowił ją Paweł Stasiak, wokalista. Powrócili z wielką sympatią publiczności, która najwidoczniej czekała na reaktywację zespołu. Zaczęli grać obszerne trasy koncertowe i byli coraz bardziej rozpoznawalni w branży muzycznej.

W 2007 roku zgodnie z wyrokiem sądu musieli zmienić nazwę swojej grupy i co ciekawe, proces wytoczył pomysłodawca Papa Dance, ponieważ był niezadowolony z ich powrotu. Od tej pory oficjalnie nazywają się Papa D. Mimo tego, nadal cieszą się z dużej popularności i nie przestają być na topie. 

Ojczym Agnieszki Włodarczyk jest młodszy od niej o dekadę!

Gwiazda Papa Dance ciężko zachorowała

Jeden z byłych członków Papa Dance w 2023 roku przeszedł udar mózgu, przez co cierpi aż do dziś. Artysta musiał przerwać swoją karierę i nie jeździł na trasy koncertowe już od 2007 roku. Wokalista zespołu w rozmowie z “Faktem” udzielił na ten temat więcej informacji. 

Był tylko w naszych teledyskach, które dotyczyły płyty “1000000 fanek nie mogło się mylić”, ale na koncertach grał z nami już nowy perkusista. Wtedy był trochę chory - wyznał Stasiak

Okazuje się, że gwiazda ma prawostronny niedowład kończyn i głęboką afazję. Były perkusista nie może nawet mówić i od roku walczy z poprawą sprawności. Wiąże się to jednak z ogromnymi kosztami ze względu na drogą rehabilitację i terapię logopedyczną. 

fot.KAPIF: Papa Dance

Gwiazda Papa Dance apeluje o pomoc

Tadeusz Łyskawa, bo właśnie tak nazywa się były perkusista Papa Dance,  potrzebuje dużej kwoty pieniędzy na leczenie. Cały ten proces dochodzenia do zdrowia będzie bardzo kosztowny, dlatego artysta poprosił fanów o pomoc. O wsparcie przyjaciela zaapelował  wokalista zespołu, Paweł Stasiak, który w mediach społecznościowych opublikował ważną wiadomość od Łyskawy. 

Bardzo ważna  wiadomość od Tadeusza Łyskawy: Będę wdzięczny za każdą formę wsparcia. […] Walczę od roku o poprawę sprawności, co wiąże się z korzystaniem z kosztownej rehabilitacji i terapii logopedycznej. Chciałbym w przyszłości porozmawiać z moim synem i podziękować Wam za wsparcie - napisał Stasiak w sieci

fot.KAPIF; Paweł Stasiak