Rozrywka.Goniec.pl > Gwiazdy > Gwiazda "Ojca Mateusza" schudła ponad 30 kilogramów! Jak wygląda?
Elżbieta Włodarska
Elżbieta Włodarska 28.02.2024 19:04

Gwiazda "Ojca Mateusza" schudła ponad 30 kilogramów! Jak wygląda?

Michał Piela
fot. AKPA;Gwiazda "Ojca Mateusza" schudła ponad 30 kilogramów

Michał Piela podbił serca widzów za sprawą postaci, w którą wciela się w “Ojcu Mateuszu”. Aktor w serialu gra uroczego i poczciwego aspiranta Nocula. Na początku swojej pracy na planie cechował go nie tylko talent, ale także wyróżniająca postura. Artysta z powodu problemów zdrowotnych musiał schudnąć - jego wysiłki nie poszły na marne, bowiem stracił około 30 kilogramów. Jak udało mu się tego dokonać?

Michał Piela jako poczciwy aspirant Nocul

Dorobek artystyczny Michała Pieli jest naprawdę imponujący. Zadebiutował na ekranach ponad 20 lat i w tym czasie udało mu się zagrać w wielu interesujących produkcjach, tworząc jednocześnie niebanalne postacie. Gdzie widzowie mieli okazję oglądać jego talent? Zaprezentował go m.in. w: “Apetycie na miłość”, “Rysiu”, Rozmowach nocą", “Sztosie 2” czy “Być jak Kazimierz Deyna”.

Mimo to największą rozpoznawalność i sympatię widzów zyskał dzięki udziałowi w “Ojcu Mateuszu”. W serialu wciela się w postać sympatycznego i poczciwego aspiranta Mieczysława Nocula, który zawsze jest skory do pomocy.

Michał Piela
fot. KAPIF;Gwiazda "Ojca Mateusza" schudła ponad 30 kilogramów
Rafał Grabias nadal kochał Gabriela Seweryna? Teraz wszystko jasne

Ogromna metamorfoza Michała Pieli

Michał Piela wyróżnia się nie tylko dużym talentem aktorskim, ale także przez długi czas cechowała go słuszna postura. Wydawało się, że aktor nie przejmuje się brakiem atletycznej sylwetki, jednak przyszedł czas, gdy można było dostrzec, że traci na wadze. Co stało za decyzją, by pozbyć się kilku kilogramów?

Okazuje się, że zadecydowały o tym problemy zdrowotne artysty. Zauważył u siebie niepokojące objawy, dlatego też postanowił zrobić badania i skorzystać z pomocy specjalistów.

Pojawiły się u mnie zasłabnięcia, częste drzemki w ciągu dnia, nie mogłem się skupić i miałem wzmożone pragnienie. Zbadałem sobie poziom cukru we krwi i okazało się, że mam cukrzycę typu drugiego - wyjawił aktor w rozmowie z “Moja Cukrzyca”.

Michał Piela
fot. KAPIF;Gwiazda "Ojca Mateusza" schudła ponad 30 kilogramów

W jaki sposób Michałowi Pieli udało się schudnąć?

Michał Piela, gdy poznał diagnozę, wiedział, że w jego życiu muszą nastąpić kolosalne zmiany. Trzeba było powziąć drastyczne kroki, by nie doprowadzić do jeszcze poważniejszych problemów - dlatego też postanowił schudnąć. W ostateczności stracił około 30 kilogramów. W jaki sposób tego dokonał?

Okazuje się, że było to banalnie proste, choć na początku zapewne mogły nim targać pokusy. Aktor przede wszystkim w znaczny sposób ograniczył spożywanie cukru. Do diety dodał sport, co znacznie usprawniło jego odchudzanie.

Unikam napojów gazowanych, zazwyczaj nie piję soków, a jeśli, to naturalne, wyciskane. Częściej wybieram wodę, herbatę i kawę i przestałem słodzić napoje. Jem więcej warzyw i owoców, czyli to, co każdy cukrzyk powinien stosować - wyjaśnił Michał Piela.

Michał Piela
fot. KAPIF;Gwiazda "Ojca Mateusza" schudła ponad 30 kilogramów